Zamknij

Matura 2023 i pole rombu – jakie wzory matematyczne znać na pamięć?

12.34, 19.01.2023 . Aktualizacja: 12.38, 19.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Przed Tobą tegoroczna matura? Nie masz pewności, że Twoje aktualne przygotowanie do matury z matematyki jest wystarczające? W takim razie poznaj kilka najważniejszych wzorów matematycznych, które warto utrwalić. Dzięki temu będziesz mieć większe szanse na napisanie egzaminu dojrzałości z lepszym wynikiem procentowym!

Przygotowanie do matury najczęściej trwa już od pierwszej klasy szkoły średniej. Zapamiętanie wszystkich wzorów matematycznych przy jednoczesnej nauce innych przedmiotów obowiązkowych na egzaminie maturalnym wydaje się wręcz niewykonalne. Jako maturzysta będziesz mieć do dyspozycji podstawowe wzory matematyczne, aczkolwiek przed przystąpieniem do zadań egzaminu dojrzałości, warto utrwalić, chociażby wzór na pole rombu czy deltę.

Pole rombu – wzór przydatny na maturę i w życiu codziennym

Jeśli przygotowujesz się aktualnie do matury w 2023 roku, na pewno przyda Ci się dodatkowa pomoc. Oprócz codziennej nauki w szkole wykonuj w miarę swoich możliwości zadania matematyczne w domu, które pomogą Ci zapamiętać najważniejsze wzory oraz utrwalić swoją dotychczasową wiedzę. Wzór na pole rombu, prostokąta, trójkąta czy nawet kwadratu to podstawa, jeśli chodzi o działania matematyczne.

Warto też dodać, że takie działania wykorzystasz też w codziennym życiu, np. w pracy lub podczas remontu w domu. Podstawowy wzór na pole rombu wygląda następująco: A x H, gdzie A to długość boku rombu, natomiast H to wysokość rombu. Iloczyn tych dwóch składowych daje wynik, który jest polem tej figury geometrycznej.

Podsumowując: wzory na pole przydają się nie tylko na maturze podstawowej i rozszerzonej, ale także w praktyce, np. do obliczenia zapotrzebowania na farbę do pomalowania ściany o nieregularnym kształcie.

Wzory na maturę 2023 – jakie warto utrwalić?

Chcesz napisać egzamin dojrzałości jak najlepiej i mieć możliwość dalszej edukacji na renomowanych uczelniach? Przygotuj się do egzaminu najlepiej, jak tylko potrafisz. Do matury 2023 warto utrwalić kilka podstawowych wzorów, takich, jak:

  • funkcja kwadratowa i liniowa,
  • ciąg geometryczny i arytmetyczny,
  • kapitalizacja odsetek,
  • zadania dowodowe,
  • potęgowanie i pierwiastki,
  • pole, objętość i przekątna sześcianu,
  • wierzchołek funkcji kwadratowej.

Oczywiście jest też wiele innych zagadnień i wzorów, które warto utrwalić, a nawet zapamiętać tuż przed egzaminem maturalnym. Wbrew pozorom wiele z nich przyda Ci się także na studiach, a nawet w praktyce – jeśli w Twoim nowym miejscu pracy będą wymagane zdolności matematyczne, a nawet przestrzennego myślenia.

Gdzie szukać pomocy w zakresie nauki wzorów matematycznych?

Na etapie nauki do matury w 2023 roku warto skorzystać nie tylko z zasobów udostępnianych przez placówki edukacyjne i nauczycieli, ale także z informacji dostępnych w sieci. Bez problemu znajdziesz sprawdzone kursy i objaśnienia konkretnych wzorów, co pomoże Ci napisać egzamin z matematyki na zadowalającym poziomie – dotyczy to zarówno matury rozszerzonej, jak i podstawowej, która jest obowiązkowa.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

bobo

1 0

szkoła ma uczniów w d.... 16:23, 19.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TouTou

0 0

A to zadanie też będzie?
"Przy stawce vat 8% litr paliwa kosztuje 6,59 zł. Po podniesieniu vat do 23% litr paliwa kosztuje 6,59 zł. Oblicz o ile trzeba podnieść vat, aby litr paliwa kosztował 5,00 zł"
??? 12:02, 20.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%