Aby zostać zawodowym strażakiem, musisz wykazywać się przede wszystkim dobrą kondycją fizyczną oraz nienagannym zdrowiem. Pamiętaj też, że jako strażak potrzebujesz profesjonalnego wyposażenia. Niezbędnym gadżetem każdego strażaka jest Hełm Rosenbuer. To produkt najwyższej jakości, który nie tylko chroni strażaka przez uderzeniami w głowę i poparzeniami, ale także oświetla drogę tuż przed nim. Zanim zdecydujesz się na edukację w zakresie pracy strażaka, dowiedz się, jakie są obowiązki i wymagania dla osób aplikujących na takie stanowisko.
Jeśli chcesz zostać strażakiem, musisz przede wszystkim wiedzieć, że nie potrzebujesz w tej kwestii specjalistycznego wykształcenia. Praca w straży pożarnej daje naprawdę ciekawe możliwości rozwoju. Kiedy już rozpoczniesz swoją karierę, możesz piąć się w górę po szczeblach kariery, uzyskując coraz lepsze stopnie. Chcesz wiedzieć, jak zostać strażakiem w Polsce? Musisz spełnić kilka istotnych warunków takich, jak:
To podstawowe warunki formalne, które w ogóle pozwalają na aplikowanie na stanowisko strażaka. W Polsce istnieją Szkoły Państwowej Straży Pożarnej, które przygotowują potencjalnych kandydatów do pełnienia służby. Po ukończeniu takowej szkoły otrzymasz stopień młodszego kapitana Państwowej Straży Pożarnej wraz z tytułem technika pożarnictwa. Warto dodać, że do szkoły tego typu mogą dostać się tylko osoby, które nie ukończyły jeszcze 25. roku życia oraz posiadają maturę z pozytywnym wynikiem egzaminów.
Jeśli chodzi o pracę w straży pożarnej w Polsce, warto mieć na uwadze, że podczas ubiegania się o przyjęcie do służby, musisz też odbyć egzaminy wstępne i praktyczne, czyli sprawnościowe. W tym przypadku musisz przejść testy fizyczne z takich kwestii, jak:
Tylko jeśli otrzymasz pozytywne wyniki z tych testów, będziesz w stanie podjąć pracę w straży pożarnej. Istotne jest to, aby jako kandydat zdać także sprawdzian lęku wysokości. Ten polega na wejściu z asekuracją na wysokość 20 metrów po drabinie ustawionej pod kątem 75 stopni. Podsumowując – nauka do zawodu strażaka trwa średnio od 2 do 4 lat oraz pozwala na pracę w dowolnej jednostce straży pożarnej na terenie kraju. Pamiętaj, że po ukończeniu służby przygotowawczej to Komendant Główny Straży Pożarnej oddeleguje Cię do konkretnej jednostki.
ARTYKUŁ PARTNERSKI
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz