Zamknij

Fara pełna światła. Powiatowe kolędowanie z Haliną Mlynkovą

18.13, 20.01.2023 ID Aktualizacja: 18.16, 20.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Po dwóch latach przerwy powróciły koncerty kolędowe we wrzesińskim kościele farnym. Powiatową tradycję przywróciła Halina Mlynkowa.

Koncert znanej polsko-czeskiej piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów odbył się w piątek 20 stycznia. Wydarzenie zorganizował Powiat Wrzesiński, czyli starostwo powiatowe, wracając bardzo popularnego do cyklu, który przerwała pandemia. Darmowe wejściówki na koncert, tak jak w poprzednich latach, rozeszły się błyskawicznie.

Licznych zebranych w kościele farnym powitał ksiądz proboszcz Mieczysław Kozłowski oraz starosta Dionizy Jaśniewicz.

– Wielu z nas pewnie pamięta, jak chodziło się do żłóbka śpiewać kolędy, a od kilku lat spotykamy się tutaj, aby posłuchać wspaniałych artystów, którzy śpiewają dla nas. – stwierdził włodarz.

– Zastanawialiśmy się z panem starostą, kogo zaprosić i chyba wspólnie doszliśmy do wniosku, że to musi być pani Halina, bp tyle dobrych słów usłyszeliśmy o niej – dodał duchowny.

Artystka, przy akompaniamencie skrzypka i pianisty, zaśpiewała najpopularniejsze polskie kolędy, niekiedy włączając wszystkich do wspólnego kolędowania. Koncert mogli śledzić także uczestnicy siedzący przy "ślepych" bocznych nawach, a to dzięki transmisji na żywo na ekranach.

Dodajmy, że parę tygodni wcześniej swoje wielkie kolędowe koncerty zorganizowały inne lokalne samorządy. Wrzesiński ratusz zaprosił formację Pectus, a gmina Miłosław – Golec uOrkiestrę.

Poniżej galeria zdjęć z najnowszego występu.

(ID)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Ooo! Ooo!

5 2

Piękny koncert … Halina Młynkowa w cudowny, ciepły i delikatny sposób przeniosła nas w świąteczny czas… 19:35, 20.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TadekTadek

3 2

Ta Młynkowa to wzór katolika do naśladowania 05:59, 21.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SylwekSylwek

3 3

Na ile tysiaków swój występ wyceniła ? 08:04, 21.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%