Zamknij

Szczęśliwy Szczygieł i innne ptaki na 19. Dyktandzie Wrzesińskim [FOTO]

15.44, 01.10.2022 ID Aktualizacja: 15.54, 01.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Kszyk, dżierzba, białorzytka, potrzeszcz, uchla i żołna - to tylko niektóre gatunki ptaków, jakie pojawiły się w tegorocznym Dyktandzie Wrzesińskim. Emocje po trudnym tekście złagodził wolny ptak polskiego dziennikarstwa i reportażu, Mariusz Szczygieł.

Dyktando zorganizowane przez Stowarzyszenie Twórczości Teatralnej Akt, Bibliotekę Publiczną we Wrześni i Samorządową Szkołę Podstawową nr 6 odbyło się w piątek 30 września w WOK-u. Wzięło w nim udział około stu osób.

Autorką tegorocznego wymagającego tekstu pt. "Codzienność everymana" jest Krzysztofa Krupińska, polonistka z "szóstki". Całość dyktowała Anita Rembowicz-Robaszkiewicz, jednocześnie przewodnicząca jury.

Po szybkim sprawdzeniu prac okazało się, że w kategorii otwartej zwyciężył Jakub Wasilewski z Koła, wśród wrześnian najlepsza okazała się Adrianna Kaczmarek, a w kategorii uczniowskiej najmniej błędów zrobił Kacper Paterski. Cenne nagrody wręczali organizatorzy wraz z burmistrzem Tomaszem Kałużnym, starostą Dionizym Jaśniewiczem.

Pomiędzy pisaniem a wręczeniem nagród odbyło się spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem, cenionym pisarzem i dziennikarzem. W rozmowie z Tomaszem Małeckim autor m.in. wspominał swój wrzesiński reportaż z lat 90. i wyjaśniał, dlaczego uważa się za szczęśliwca.

Pełne wyniki i obszerniejszą relację z dyktanda zamieścimy w najbliższym wydaniu "WW". Poniżej fotorelacja.

(ID)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%