Zamknij

Kolejny polski bukmacher zaliczył upadek

art. sponsorowany + 00:00, 31.03.2023

20 lutego pojawiła się informacja o zamknięciu działalności bukmachera eWinner. To kolejna firma bukmacherska, która nie poradziła sobie na wyjątkowo trudnym, polskim rynku. Czy zakłady bukmacherskie w Polsce czeka poważny kryzys?  

Koniec eWinner 

“Z dniem 31.03.2023 spółka eWinner zaprzestaje przyjmowania nowych zakładów oraz nowych depozytów.  Wszystkie środki klientów są bezpieczne i zostaną wypłacone. Dlatego informujemy o nadchodzących zdarzeniach z wyprzedzeniem.”  - poinformowała spółka eWinner. 

Bukmacher będzie przyjmował nowe zakłady i nowe depozyty do 31 marca 2023 roku. Spółka podkreśliła jednak, że wszystkie środki, które na swoich kontach posiadają klienci, są bezpieczne i zostaną wypłacone. Bukmacher zaleca, aby każdy klient do 30 czerwca 2023 roku wypłacił wszystkie swoje środki. Po tej dacie wszystkie zgromadzone środki na betKoncie zostaną wypłacone automatycznie. 

Co więcej, w oficjalnej wiadomości od eWinner możemy przeczytać, że wszystkie bonusy na koncie klienta muszą być wykorzystane do 31 marca 2023 roku, natomiast punkty lojalnościowe powinny być wykorzystane do 27 kwietnia 2023 roku. Po tym czasie program ten zostanie zamknięty, a wszystkie punkty przepadną. 

Dlaczego bukmacherzy w Polsce upadają? 

Wydawać by się mogło, że branża bukmacherska gwarantuje wysokie i stabilne przychody. Jednak to tylko pozory, a rynek potrafi być bardzo wymagający. W Polsce istnieją bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące działalności bukmacherskiej i hazardowej. Wprowadzenie nowelizacji ustawy o grach hazardowych w 2017 roku spowodowało, że wiele firm bukmacherskich zdecydowało się na rezygnację z działalności na polskim rynku.  Nowe przepisy nałożyły na firmy bukmacherskie w Polsce bardzo wysokie podatki, wynoszące 12% od obrotu brutto. Wysokie obciążenia podatkowe skutkują mniejszymi marżami i zyskami, co dla wielu firm było nieopłacalne. 

Konkurencyjna branża bukmacherska 

Polski rynek bukmacherski jest też bardzo konkurencyjny, a wiele krajowych firm posiada już silną pozycję na rynku. Wprowadzenie nowych marek, takich jak eWinner czy Noblebet, który ogłosił zamkniecie działalności w styczniu, okazało się być trudne właśnie z powodu silnej konkurencji. Nowi bukmacherzy na polskim rynku, postrzegają go jako także jako mniej opłacalny w porównaniu do innych rynków. 

eWinner  - szybkie fakty 

Spółka eWinner Sp. z o.o. została zarejestrowana w KRS w sierpniu 2017 r. Wkrótce potem uzyskała zezwolenie Ministerstwa Finansów na prowadzenie zakładów bukmacherskich online. Jednak strona bukmachera wystartowała dopiero w 2019 roku. Mimo mocnych akcji marketingowych i Marcina Gortata, który był ambasadorem marki, bukmacherowi nie udało się zawojować rynku. 

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%