Zamknij

Nowe usługi firmy Budar – nowe możliwości dla klientów

12:01, 20.01.2023 J.G Aktualizacja: 13:59, 20.01.2023

Wynajem podnośnika koszowego z operatorem oraz konserwacja urządzeń transportu bliskiego i podnośników – to nowe usługi wrzesińskiej firmy Budar.

Budar od ponad 23 lat działa na wrzesińskim rynku usług budowlanych. Firma cały czas poszerza swoją ofertę i dostosowuje ją do potrzeb klientów, inwestując w sprzęt, który pozwala jeszcze lepiej i precyzyjniej wykonywać zlecenia.

DO PRAC NA WYSOKOŚCIACH

Od roku Budar posiada podnośnik koszowy Multitel MX 200, urządzenie, które daje ogromne możliwości.

– Wysokość robocza naszego podnośnika to 20 m, a wysięg boczny 9,5 m. Urządzenie idealnie sprawdza się przy pracach na wysokościach, w miejscach, gdzie nie można albo nie opłaca się rozkładać rusztowania. Pojazd jest kompaktowy. Zmieści się w przejazd o wysokości 2,55 m. Dzięki temu możemy bez trudu wykonywać zlecenia w starych kamienicach, gdzie są ograniczenia związane z bramami czy ciasną zabudową – tłumaczy Dariusz Pedrycz, właściciel Budaru

Podnośnik jest wykorzystywany do prac dekarsko-blacharskich, instalacji i konserwacji banerów i bilboardów, mycia elewacji, pielęgnacji zieleni, montażu anten, ociepleń i różnego typu instalacji. Firma chętnie wykonuje także bardziej nietypowe usługi z wykorzystaniem podnośnika.

– Mamy w swojej ofercie montaż i mycie paneli fotowoltaicznych. Posiadamy specjalne produkty do konserwacji tego typu instalacji. Podnośnik przyda się także podczas prac filmowych i fotograficznych. Można go też wykorzystać np. do instalacji oświetlenia na imprezach. Możliwości są w zasadzie nieograniczone: usuwanie nawisów śnieżnych i sopli z dachu, montaż rolet na wyższych piętrach bloków, przycinanie drzew, prace rozbiórkowe… Trudno wymienić wszystkie zastosowania. Możemy nawet zdjąć kota z wysokiego drzewa – wymienia właściciel Budaru.

Podnośnik jest wykorzystywany do prac zarówno przy budynkach współczesnych, jak i historycznych. Dariusz Pedrycz, zanim założył Budar, był współwłaścicielem w firmie zajmującej się zabytkami. Ma 27-letnie doświadczenie. Zlecenia związane ze starymi obiektami są dla niego zawsze szczególnie interesujące. Podnośnik Budaru był już używany m.in. do sodowania ściany zabytkowego grobowca położonego na skarpie, konserwacji dachu drewnianego kościółka na Lipówce, jak i przy renowacji innych budynków zabytkowych.

OBOWIĄZEK PRZEDSIĘBIORCÓW

To nie jedyna nowość w Budarze. Firma od kilku miesięcy zajmuje się także konserwacją urządzeń transportu bliskiego i podnośników. Pomysł na tego typu działalność zrodził się z potrzeby.

– Chcemy dotrzeć do przedsiębiorców wykorzystujących urządzenia transportu bliskiego, żeby im pomóc, bo wiemy, jaki sami mieliśmy problem ze znalezieniem firmy wykonującej konserwację takich sprzętów – tłumaczy Dariusz Pedrycz.

Obowiązek konserwacji nakłada na właścicieli firm rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z 21 listopada 2018 roku, które reguluje też odstępy czasu, w jakim dane urządzenie musi przechodzić przegląd.

– Konsekwencje zaniedbań w tym zakresie w razie jakiegokolwiek wypadku są bardzo poważne, a wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie nawet sprawy z tego obowiązku. Niektórzy nie wiedzą np., że regularnej konserwacji podlegają podnośniki w warsztatach mechanicznych – mówi właściciel Budaru.

Jak wygląda konserwacja?

– Nasi pracownicy przy konserwacji zwracają uwagę na zużycie części eksploatacyjnych i w razie pojawiania się jakichkolwiek problemów zalecają szybką ich wymianę w celu uniknięcia poważniejszych awarii. Możemy też usunąć drobne usterki. Wszystko wykonujemy zgodnie z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego – wyjaśnia Dariusz Pedrycz.

Obecnie Budar przeprowadza konserwacje pomostów roboczych ruchomych i załadowczych, żurawi stacjonarnych, żurawi samojezdnych, wózków widłowych z mechanicznym napędem i ze zmiennym wysięgiem, w tym specjalistycznych i dźwigników przenośnych oraz przewoźnych. Firma planuje w najbliższym czasie poszerzyć uprawnienia o kolejne urządzenia.

Konserwatorzy Budaru wyliczają też resurs, czyli szacunkową żywotność sprzętu. Przypominają przy tym, że można ją przedłużyć przez regularne przeglądy i remonty.

Firma jest elastyczna, jeżeli chodzi o godziny wykonywania zleceń.

– Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie zakłady mogą pozwolić sobie na przestoje związane z konserwacją w ciągu tygodnia, dlatego prace możemy wykonać w weekend, wieczorem lub nawet w nocy – zaznacza Dariusz Pedrycz.

Konserwatorzy Budaru dojeżdżają do klientów. Oferują również doradztwo w zakresie wyboru serwisu naprawczego.

BEZPIECZEŃSTWO NAJWAŻNIEJSZE

Budar współpracuje z Zakładem Doskonalenia Zawodowego na ul. Kościelnej we Wrześni oraz z UTB-SPEC z Poznania. Na urządzeniach wrzesińskiej firmy przeprowadzane są szkolenia i egzaminy operatorów.

– Inspektorzy Urzędu Dozoru Technicznego zawsze chwalą nasz sprzęt – podkreśla Dariusz Pedrycz.

Naczelną zasadą firmy jest bezpieczeństwo operatorów i klientów.

– Do każdego zadania podchodzimy odpowiedzialnie i rozsądnie. Planując prace z wykorzystaniem podnośnika, bierzemy pod uwagę pogodę, ukształtowanie terenu, odległość od linii wysokiego napięcia i wiele innych czynników. Gdy podejmujemy się zlecenia, klient może liczyć na profesjonalną realizację – podkreśla Dariusz Pedrycz.

BUDAR

ul. Świętokrzyska 23

602 650 940

MATERIAŁ SPONSOROWANY

(J.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%