Zamknij

Veolia Zachód nowym członkiem Wrzesińskiego Klastra Zielonej Energii

11.20, 08.12.2022 ID Aktualizacja: 11.21, 08.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Inicjatywa, która ma doprowadzić do niezależności energetycznej gminy Września powiększyła się o kolejnego członka.

Wrzesiński Klaster Energii został zawiązany w sierpniu bieżącego roku przez 12 podmiotów, w tym władze gminy i powiatu wrzesińskiego. Jej celem jest dywersyfikacja źródeł energii w regionie, a także zintensyfikowanie i skonsolidowanie wytwarzania energii z OZE oraz wspieranie rozwiązań zmierzających do efektywnego zarządzania energią.

Veolia od 25 lat inwestuje w rozwój infrastruktury energetycznej w Polsce. Efektem tych działań jest tworzenie rozwiązań gwarantujących efektywne zarządzanie energią i jej stabilne dostawy dla społeczności lokalnych. Istotny jest również komponent środowiskowy – realizowane inwestycje powodują stałe zmniejszanie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Strategia Grupy Veolia w Polsce zakłada całkowite odejście od spalania węgla do 2030 roku w każdym z miast, gdzie Veolia prowadzi działalność. Celem Grupy w perspektywie 2050 roku jest osiągnięcie neutralności klimatycznej.

–  Przystąpienie Veolii Zachód do Wrzesińskiego Klastra Energii to kolejny przykład naszego podejścia do budowania współpracy z samorządami i lokalnym biznesem. Podobnie jak w innych miastach, także we Wrześni chcemy dywersyfikować źródła energii, a także zwiększać udział OZE w lokalnym miksie energetycznym aby jeszcze efektywniej zarządzać energią – mówi Magdalena Bezulska, prezes zarządu, dyrektor generalny Veolii term, spółki tworzącej grupę, w skład której wchodzi między innymi Veolia Zachód.

W dłuższej perspektywie członkowie klastra dążyć będą do osiągnięcia samowystarczalności energetycznej. Jego działalność powinna wpłynąć na większą dostępność tańszej energii cieplnej i elektrycznej. Jest to uzależnione od planowanych do wprowadzenia programów dofinansowań zewnętrznych dla klastrów oraz innych form wsparcia, aktualnie procedowanych przez władze centralne w Polsce.

– Jednym z priorytetów działalności Veolii Zachód jest realizacja strategii transformacji ekologicznej przy współpracy z samorządami. Zależy nam na zapewnieniu większej efektywności energetycznej i poprawie jakości powietrza w mieście. Cieszę się, że dołączyliśmy do Wrzesińskiego Klastra  Zielonej Energii, w ramach którego będziemy aktywnym uczestnikiem realizującym projekty na rzecz lokalnych społeczności  – mówi Dariusz Musiał, prezes zarządu, Veolii Zachód.

– Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości doczekamy się zmian legislacyjnych, które będą rozszerzać katalog form wsparcia i promocji rozwiązań klastrowych – dodaje.

(ID)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

FckFck

4 1

powiększyła się o kolejnego członka; gratuluję redaktorku skojarzeń! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 08:24, 09.12.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

wujekwujek

0 4

przestań chlać bo majaczysz 08:27, 09.12.2022


FckFck

3 1

@wujek; słownictwa za bogatego to ty nie masz! Ale do WW może być! Poziom właściwy 🤣🤣🤣🤣😐🤣🤣 08:31, 09.12.2022


wujekwujek

0 2

Fc- jeszcze raz powtarzam przestań chlać bo majaczysz 11:38, 09.12.2022


FckFck

2 1

@wujek; cała twoja rodzina jest tak agresywna? 17:21, 09.12.2022


REKLAMA
0%