Zamknij
REKLAMA

Kiedy warto kupować ubezpieczenie na życie i dożycie?

11.20, 12.09.2022 materiał partnera

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia to poważna decyzja, która ma ogromny wpływ na przyszłość. Dlatego warto zastanowić się, jaką ofertę wybrać. Coraz większą popularnością cieszą się polisy na życie i dożycie. Dowiedz się, co je odróżnia od zwykłego ubezpieczenia i kiedy warto się na nie zdecydować.

Ubezpieczenie na życie i dożycie – czym różni się od zwykłej polisy?

Wiele osób widząc oferty na ubezpieczenie na życie i dożycie, zastanawia się, co je odróżnia od zwykłej polisy. Otóż to pierwsze rozwiązanie nie tylko zabezpieczy Cię finansowo podczas choroby lub innych sytuacji życiowych, ale pozwoli Ci również na zgromadzenie oszczędności. Umowa na ubezpieczenie na życie i dożycie jest zawierana na okres 5, 10, 15 lub nawet 20 lat. Im dłużej trwa, tym większą kwotę do wypłaty można uzyskać. Składki opłacane na ten rodzaj polisy są dzielone na pół i przeznaczane zarówno na ochronę ubezpieczeniową, jak i w celu gromadzenia oszczędności.

Gdzie można znaleźć oferty na ubezpieczenie na życie i dożycie?

Jeszcze do niedawna zakup polisy wiązał się z konieczność skontaktowania się TU lub agencją. Obecnie jednak każdy może skorzystać ze znacznie wygodniejszego rozwiązania, czyli porównania ofert na ubezpieczenie na życie i dożycie w rankomat. Z jakich powodów warto to zrobić?

  • Wygoda i oszczędność czasu

Szukanie ubezpieczenia online wiąże się z dużą wygodą. Możesz to wykonać z dowolnego miejsca i o porze, która Tobie najbardziej odpowiada. Do tego cały proces nie jest czasochłonny, gdyż na wypełnienie formularza potrzebne jest tylko kilka minut.

  • Uzyskanie ofert od kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych jednocześnie

W ciągu 2 minut od wysłania danych, kalkulator ubezpieczeniowy wygeneruje dla Ciebie zestawienie z ofertami polis od kilkunastu największych TU w Polsce. Do tego otrzymasz również link na podany przez Ciebie e-mail, dzięki któremu możesz wrócić do porównania w każdej chwili.

  • Możliwość zdalnego wykupienia polisy

Całą transakcję wykonasz bez wychodzenia z domu, gdyż skontaktuje się z Tobą konsultant, który telefonicznie przedstawi szczegóły preferowanych przez Ciebie ofert oraz pomoże w zakupie odpowiedniej polisy.

Korzystanie z internetowej porównywarki to skuteczny sposób, aby łatwo i szybko wybrać propozycję o najkorzystniejszych warunkach.

Kiedy zdecydować się na ubezpieczenia na życie i dożycie?

Ubezpieczenie życia i zdrowia to doskonałe rozwiązanie dla wielu osób. Warto na nie zdecydować się, gdy:

  • chcesz zabezpieczyć siebie i bliskich przed finansowymi skutkami nieszczęśliwych wydarzeń i chorób

Polisa na życie i dożycie może mieć rozszerzony zakres ochrony, dzięki temu zabezpieczy Twoją rodzinę nie tylko w przypadku śmierci, ale również poważnego zachorowania, złamania kości, orzeczenia niezdolności do pracy czy diagnozy nowotworu.

  • szukasz skutecznego sposobu na oszczędzanie

Choć oszczędzanie pieniędzy jest niezwykle ważne, to należy pamiętać, że dla wielu osób to trudne zadanie. Gromadzenie środków na koncie bankowym wymaga samodyscypliny. Natomiast decydując się na podpisanie umowy na ubezpieczenie na życie i dożycie, zobowiązujesz się do regularnego opłacania składki o wybranej wysokości przez dany okres. Dzięki temu znacznie łatwiej zaoszczędzisz wyznaczoną kwotę, która pozwoli Ci w późniejszym czasie na np. zakup samochodu czy podróżowanie.

Wykupienie ubezpieczenia na życie i dożycie pozwoli Ci na zabezpieczenie bliskich, a przy tym łatwiej zaoszczędzisz pieniądze na przyszłość.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%