Zamknij
REKLAMA

Jak otworzyć sklep z meblami?

13.47, 08.08.2022 materiały partnera

Sklep meblowy to świetny pomysł na biznes, każdy potrzebuje mebli. Nie może ich zabraknąć w domu, mieszkaniu, biurze. Wykorzystuje się je także na tarasie, balkonie, w ogrodzie. Meble są też co jakiś czas wymieniane w celu zmieniania dotychczasowej aranżacji wnętrza. Pojawiają się regularnie kolejne trendy, co jest świetną okazją do zakupu następnych elementów wyposażenia. Obecnie dużą popularnością cieszą się sklepy meblowe online ze względu na wygodę tego rozwiązania. Klienci doceniają szeroki wybór, atrakcyjne ceny, możliwość wysyłki, fachowe doradztwo. Mogą na spokojnie zapoznać się z ofertą w dowolnym momencie i miejscu, dokonać zakupu i opłacić zamówienie przez internet.

Jak rozpocząć swoją przygodę ze sprzedażą mebli online?

Sprzedaż mebli w sklepie internetowym będzie dobrym rozwiązaniem dla osoby, która zajmuje się zarówno ich produkcją, jak i dystrybucją. Świetną opcją będzie także prowadzenie stacjonarnego salonu meblowego i jednocześnie e-sklepu, co pozwoli dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Wiąże się to z koniecznością stworzenia strony internetowej z opisami i zdjęciami asortymentu. Witryna powinna być zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarki i użytkowników. W celu zwiększenia rozpoznawalności marki należy zadbać o promocję. Świetnie sprawdzają się do tego pozycjonowanie, płatne kampanie reklamowe Google Ads. Można też prowadzić firmowego bloga i publikować artykuły sponsorowane na serwisach zewnętrznych. Zadbanie o content marketing pomoże w zdobyciu wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, co przełoży się na wzrost wiarygodności i zaufania do marki.

Szybki sposób na własny sklep z meblami

W celu zaoszczędzenia czasu i pieniędzy warto zdecydować się na gotowe rozwiązanie, czyli na sklep internetowy w abonamencie. Jego założenie zajmuje kilkanaście minut. Dostępne są rozmaite pakiety, które można dopasować, w zależności od swoich potrzeb i możliwości finansowych. Gotowe oprogramowanie dla internetowego sklepu meblowego pozwala na zautomatyzowanie sprzedaży, uzyskanie dostępu do rozmaitych funkcji. Bardzo pomocne są integracje z hurtowniami meblowymi, dzięki czemu nie trzeba nawet mieć własnego magazynu. Sprzedaż w modelu dropshippingowym sprawia, że przechowywaniem towarów i ich wysyłką zajmuje się firma zewnętrzna. Z kolei integracja z hurtowniami pozwala na automatyczne pobieranie produktów do swojego sklepu online, czyli łącznie z opisami, zdjęciami, cenami itd. Wszystko jest na bieżąco aktualizowane, nic nie trzeba wprowadzać ręcznie. Do promowanie swojego e-biznesu warto wykorzystać media społecznościowe, przede wszystkim Instagrama, Facebooka i Youtube.

Co pomoże w prowadzeniu e-sklepu meblowego?

W przypadku sklepu meblowego w technologii RWD można liczyć na to, że będzie przyjazny dla użytkowników i algorytmów Google. Responsywność i szybkie ładowanie jest obecnie koniecznością. Można liczyć także na szereg innych integracji, czyli z porównywarkami cen, opiniami, firmami kurierskimi. Z dodatkowych funkcji polecić można moduł vloga, dwukierunkową integrację z Allegro, generowanie kodów rabatowych, program lojalnościowy, integrację z systemami ratalnymi. Sklepowa oferta powinna być oczywiście zróżnicowana, aby każdy klient znalazł dla siebie coś odpowiedniego. Jako baza najlepiej sprawdzają się drewniane meble, czyli najczęściej wybierane. Od lat dominują drewniane stoły i krzesła, stelaże łóżek, to samo można powiedzieć o szafach, komodach i regałach. Drewno jest materiałem uniwersalnym, ponadczasowym, niezwykle trwałym. Cechują je wysokie walory użytkowe i estetyczne. Obecnie największą popularnością cieszą się właśnie drewniane meble do salonu, sypialni i kuchni. Można je zaoferować w różnych wersjach kolorystycznych, o zróżnicowanym wykończeniu.

 

(materiały partnera )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%