Zamknij

Praca w vidaXL. Rozmawiamy z menedżerem ds. marki i komunikacji

12:53, 14.09.2021 | W.K
Skomentuj
REKLAMA

Firma vidaXL buduje pod Wrześnią swoje centrum dystrybucyjne. Docelowo pracę w nim ma znaleźć blisko 800 osób. Rekrutacja pracowników już trwa. Znamy szczegóły.

Sklep internetowy vidaXL działa już w 29 krajach. Jego główna siedziba znajduje się w Holandii.

WW”: W Chociczy Małej koło Wrześni od kilku miesięcy budujecie nowy magazyn vidaXL. Zaczęliście już rekrutację?

MARCOS THIJSSEN, menedżer ds. marki i komunikacji: – Chcę podkreślić, że intensywnie rekrutujemy nowych pracowników do naszego nowego magazynu vidaXL w Chociczy Małej. Proces rekrutacyjny rozpoczął się w grudniu 2020 roku od rekrutacji kierownika zakładu, a następnie w styczniu 2021 roku rekrutacją kierownika działu kadr i płac (HR). Obaj już podjęli pracę. Jeśli chodzi o inne stanowiska pracy, to jesteśmy w trakcie procesu, który zajmie nam kilka najbliższych miesięcy. Dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych o aplikowanie na wolne stanowiska pracy w vidaXL.

Ile osób znajdzie pracę w waszym zakładzie?

– Już teraz mogę powiedzieć, że w pierwszych miesiącach pracę znajdzie około 100 osób. W ciągu najbliższych dwóch lat będziemy zatrudniać około 800 osób.

Jakich pracowników potrzebujecie? Macie jakieś specjalne wymagania?

– Głównie pracowników magazynowych, np. kierowników, brygadzistów itp. Ale potrzebujemy również pracowników do załadunku i rozładunku, operatorów wózków widłowych.

Czy w czasie sezonu planujecie zatrudniać pracowników tymczasowych?

– Tak.

A co z pracownikami biurowymi?

– Nasze centralne biuro znajduje się w Holandii, więc głównie z tego miejsca będziemy zajmować się sprawami administracyjnymi. Ale oczywiście będziemy poszukiwać kilkunastu osób do działu logistyki, HR, księgowości i finansów.

Bardzo często nasi czytelnicy pytają się o możliwość aplikowania o pracę w waszym zakładzie. Gdzie można wysyłać aplikacje i CV?

– Wszystkie osoby, które chcą dołączyć do zespołu vidaXL, mogą odwiedzić naszą stronę internetową vidaxl.pl/praca i zapoznać się z różnymi ofertami pracy. Na stronie będzie możliwość aplikowania na poszczególne stanowiska. W ciągu kilku tygodni pojawi się tam sporo nowych stanowisk pracy. Istnieje również możliwość przesłania CV i listu motywacyjnego na adres e-mail: [email protected].

Czy możecie powiedzieć więcej o wynagrodzeniu, które będziecie oferować?

– Wynagrodzenie będzie zależeć od doświadczenia i kwalifikacji przyszłych pracowników.

Kiedy zamierzacie uruchomić zakład pod Wrześnią?

– Otwarcie planujemy na październik tego roku. Mamy nadzieję, że budowa będzie przebiegała sprawnie.

W jaki sposób chcecie współpracować z lokalną społecznością?

– Chcemy rozpocząć taką współpracę w niedalekiej przyszłości. Chcemy zaangażować się w działalność charytatywną na rzecz miejscowej społeczności. Przygotujemy specjalną stronę internetową w języku polskim, zawierającą m.in. wszystkie aktualności dotyczące vidaXL.

Czy może pan coś więcej powiedzieć na temat przyszłych planów vidaXL w Polsce?

– W tej chwili jesteśmy w pełni skoncentrowani na budowie zakładu w Chociczy Małej i rozpoczęciu działalności gospodarczej. Zapewniam, że vidaXL to szybko rozwijająca się organizacja, zatrudniająca wielu ambitnych pracowników.

Rozmawiał Łukasz Różański

(W.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Obywatel XObywatel X

6 0

No i bardzo dobrze, że jest praca. 19:34, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pieknie ładniepieknie ładnie

8 2

tylko po jakich drogach będą jeździły tiry i pracownicy strefy Białężyce i nie tylko. Już teraz zakrawa to o tragikomedię. Panie Kałużny jaśnie nam panujący Września ma fantastyczne położenie i fatalny układ komunikacyjny na drogach krajowych. Należy poważnie rozważyć budowę dróg tranzytowych 2 pasmowych w każdym kierunku. Bez tego Września będzie jedynym wielkim korkiem. Potrzebujemy arterii komunikacyjnych które umożliwią rozwój miasta na dużą skalę, który nam się zresztą należy. 20:54, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MechanikMechanik

6 0

Problem w tym że wysyła się CV i żadnej odpowiedzi z ich strony. 08:59, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%