Zamknij

Oszczędzanie pieniędzy za pomocą aplikacji

09:48, 09.06.2021 | J.G
Skomentuj
REKLAMA

Oszczędzanie pieniędzy nie zawsze wiąże się jedynie z ich odkładaniem na koncie lub inwestowaniem. Realne oszczędności w każdym miesiącu można odnotować również na prozaicznych czynnościach, wykonywanych niemal każdego dnia. Pomagają w tym proste aplikacje, dostępne za darmo w Google Play lub App Store.

[ARTYKUŁ PARTNERSKI]

Wiele osób, które poważnie podchodzą do swojego budżetu i oszczędzania pieniędzy, używa już aplikacji do tworzenia budżetu, spisywania wydatków, a tym samym ich kontrolowania. Aplikacje pomagające oszczędzać pieniądze to nieco inne rozwiązanie, dzięki któremu można regularnie gromadzić niewielkie kwoty. 

Kontrola wydatków samochodowych dzięki Drivvo 

Codzienne dojazdy do pracy, wyjazd na wakacje, czy wożenie dziecka do szkoły lub na zajęcia pozalekcyjne - te wszystkie aktywności wymagają jazdy samochodem. Ta wiąże się oczywiście z poniesieniem wydatków na paliwo, płyny eksploatacyjne, a nawet okresowe naprawy czy przeglądy. Nie bez przyczyny mówi się, że samochód to skarbonka bez dna, jednak aby skarbonka ta nie napełniała się zbyt szybko pieniędzmi kierowcy, których ten nigdy nie odzyska, warto używać aplikacji Drivvo. Dzięki niej można stale kontrolować wszystkie wydatki związane z samochodem - nie tylko te poniesione na paliwo, ale również te związane, np. z naprawami. Drivvo pozwala więc na bieżącą kontrolę wydatków oraz weryfikację spalania czy kosztów eksploatacji. Na tej podstawie można podjąć decyzję o częstotliwości używania samochodu lub jego zamiany na komunikację miejską, która być może okaże się rozwiązaniem tańszym. 

Cashback z Goodie 

Każdy, kto regularnie przegląda gazetki ulubionych marketów i poluje na promocje oraz zniżki, powinien zainstalować aplikację Goodie. Z pozoru nie różni się ona niczym od dziesiątek innych aplikacji tego typu, ponieważ jej głównym zadaniem jest umożliwienie przeglądania gazetek wybranych sklepów w jednym miejscu. Ma ona jednak coś, czego nie mają inne aplikacje - opcję cashback. Robiąc zakupy w wybranych miejscach i przechodząc do sklepu przez aplikację, można liczyć na częściowy zwrot wydanych pieniędzy. Lista sklepów biorących udział w tej akcji jest bardzo długa, dlatego każdy znajdzie dla siebie odpowiednich dostawców. 

Rób zakupy z Listonic 

Zwykle najwięcej pieniędzy w domowym budżecie przeznacza się na pokrycie wydatków związanych z żywnością i zakupami do domu. Wiąże się to z kupowaniem rzeczy, które tak naprawdę nie są potrzebne, a w krótkim czasie po zakupie lądują w śmietniku lub nieużywane na półce. Aby uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy, warto robić zakupy z listą. Tę można wygodnie sporządzić w aplikacji Listonic. Lista może być współdzielona, a więc wszyscy domownicy mogą sporządzać jeden wykaz. Co więcej, znajdujące się na nim produkty są grupowane w działach - nabiał, mięso, chemia gospodarcza, itd. Aplikacja nie tylko zapobiega wydawaniu pieniędzy na niepotrzebne rzeczy, ale również pozwala szybciej i efektywniej robić zakupy. 

Stocard dla zapominalskich 

Zdarza Ci się wyjść z domu bez portfela, ale zawsze masz przy sobie telefon? Brak portfela nie musi już oznaczać rezygnacji z udziału w promocji w ulubionym sklepie. Aplikacja Stocard umożliwia przechowywanie wszystkich kart lojalnościowych w jednym miejscu na telefonie, dzięki czemu już zawsze użytkownik może mieć je pod ręką. 

Aplikacji ułatwiających oszczędzanie pieniędzy jest znacznie więcej. Jeśli interesuje Cię ten temat, wejdź na finansemobilne.pl i sprawdź, które z dostępnych apek warto wykorzystać.

 

 

(J.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%