Zamknij

Spcecjalne volkswageny z Wrześni w służbie polskiej policji

13:42, 03.05.2021 | D.I
Skomentuj
REKLAMA

Volkswagen sfinalizował niedawno kontrakt na dostawę samochodów dla polskiej policji. Do komend wojewódzkich trafiły 124 produkowane we Wrześni craftery w specjalnej zabudowie.

Dostawy pojazdów trwały sukcesywnie od grudnia zeszłego roku. Każda wojewódzka komenda, w zależności od obszaru działania, wzbogaciła się o kilka lub kilkanaście sztuk. Ostatnie samochody trafiły do celu pod koniec marca.

– Zakończyliśmy realizację dostaw samochodów w ramach przetargu publicznego ogłoszonego przez Komendę Główną Policji w roku ubiegłym. Zanim jednak do niego doszło, jeszcze w roku 2019 razem z innymi producentami pojazdów braliśmy udział w dialogu technicznym, w którym wspólnie z policją pracowaliśmy nad koncepcją takiego samochodu – mówi Artur Jakubiak, kierownik ds. przetargów i zabudów Volkswagen Samochody Dostawcze.

Pojazdy w wersji furgon wyposażone są w silniki 2.0 TDI o mocy 177 KM, automatyczne skrzynie biegów i zabudowę specjalną do potrzeb służb prewencji przygotowaną przez firmę AMZ Kutno. Każde auto jest przystosowane dla siedmiu policjantów wraz z wyposażeniem. Wnętrze podzielono na trzy przedziały: pierwszy to miejsca dla kierowcy i dowódcy, drugi to miejsca siedzące dla pięciu policjantów, a trzeci to przedział na sprzęt służbowy. Na autach zamontowano też zestawy ochronne szyb oraz system uprzywilejowania w ruchu drogowym, czyli sygnalizację świetlną i dźwiękową.

(D.I)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%