Zamknij

Jak wybrać odpowiedni rozmiar kontenera?

12:11, 27.04.2021 D.I Aktualizacja: 12:12, 27.04.2021
Skomentuj

Przygotowując się do przeprowadzenia remontu domu, generalnych porządków, do oczyszczania piwnicy z niepotrzebnych rupieci czy do sprzątania działkowej altany, na względzie trzeba mieć dopasowanie wielkości kontenera. Przy każdych tego typu pracach generują się śmieci i gruz, które muszą pomieścić się w odpowiednim, podstawionym przez firmę zajmującą się utylizacją, kontenerze na gruz. Jak zatem wybrać odpowiedni jego rozmiar?

ARTYKUŁ PARTNERSKI

Dlaczego wybór kontenera jest ważny?

Korzystanie z kontenerów kojarzone jest zazwyczaj z prowadzeniem budowy, podczas której deweloper, dbając o logistykę i bezpieczeństwo odpadów budowlanych, zapewnia pojemnik, gdzie wrzucane są wszystkie śmieci, które powstają podczas różnych etapów budowy. Zapomina się o tym, że nie tylko firmy budowlane korzystają z tego udogodnienia. Kontenery na gruz to również konieczność w przypadku prac budowlanych i remontowych prowadzonych przez osoby prywatne. Jako że tego typu śmieci nie wolno umieszczać w pojemnikach na odpady komunalne - byłoby to niezgodne z przepisami, nieekologiczne i zagrożone konsekwencjami prawnymi -  pozostaje zatroszczenie się o odpowiedni kontener. Profesjonalna firma z chęcią podejmie się zarówno wynajmu nam kontenera, jak i jego późniejszego odbioru od nas oraz utylizacji śmieci, które się w nim znalazły. 

Osoba przeprowadzająca remont nie musi martwić się o wywóz i dalsze losy niechcianych odpadów, co stanowi dla niej ogromne ułatwienie. Pierwszym krokiem zatem, aby prace przebiegały gładko i bezproblemowo, jest wynajem odpowiedniego pojemnika, dzięki któremu pozbędziemy się problemu zalegających, poremontowych śmieci.

Małe kontenery

Kontenery na odpady, dzięki temu, że występują w wielu wersjach gabarytowych, dopasować można do indywidualnych potrzeb. Mniejsze, o pojemności około 1.7 m³ będą idealne do drobnych prac. Sprawdzą się podczas porządkowania mieszkania, kiedy decydujemy się na jego odnowienie i chcemy pozbyć się wszystkiego, co nie nadaje się już do używania. Na przykład w sytuacji, kiedy decydujemy się na przegląd szafek kuchennych i na rozstanie z dawno nieużywanymi lub zniszczonymi zastawami. Kiedy pragniemy wymienić stare dywany albo pozbyć się starych ramek do zdjęć. Mały kontener pomieści około 25 tradycyjnych worków na śmieci.

Sprawdzi się też, kiedy przeprowadzamy generalny remont niewielkiego pomieszczenia, np. małej łazienki w bloku. Możemy tam wrzucić zniszczoną armaturę łazienkową - płytki, umywalkę, muszlę klozetową.

Co z większymi remontami?

Jeżeli planujemy większy remont, lepiej jest wybrać średniej wielkości kontener, czyli taki, którego pojemność zaczyna się w przedziale 6-8 m³. Takie pojemniki pomieszczą większe gabaryty: kanapy, fotele, wersalki, stare sprzęty. Zmieszczą się tam odpady z większych remontów domowych, obejmujących kilka pomieszczeń. Należy pamiętać, aby mieć na względzie to, że kontener nie powinien zastawiać dróg pożarowych, wjazdu do bramy czy podwórza. Należy więc odpowiednio sprawdzić i wymierzyć miejsce, w którym ma stanąć kontener, tak, aby nie stanowił ani zagrożenia, ani nie przysparzał kłopotów innym mieszkańcom.

Duże kontenery na duże budowy

Duże kontenery, czyli mieszczące odpowiednik blisko 300 tradycyjnych worków na śmieci, mają zwykle od kilkunastu metrów sześciennych pojemności. Tego typu pojemniki zamawiane są do dużych przedsięwzięć, kiedy mowa o budowie od podstaw, przebudowie domu, wymianie elewacji budynku, wymianie izolacji termicznej domu itp. Trafiają tam rozmaite śmieci, od opakowań po zaprawach, przez cegły, beton, tworzywa sztuczne. Często nie wystarcza jeden kontener -  nierzadko zamawiane jest kilka ogromnych pojemników, które rozstawione są w różnych miejscach, zapewniając swobodny do nich dostęp na całym placu budowy.

Rozmiar kontenera a jego cena

Cena wynajmu kontenera może być uzależniona od jego rozmiaru. Im większy kontener, tym wyższa cena, jednak istnieje sposób na oszczędność w tej kwestii. Warto nawiązywać współpracę z firmami, które odbierając zapełnione kontenery na gruz nie doliczają dodatkowych opłat za wagę pojemnika czy za ilość dni wynajmu kontenera. Sam proces zamówienia jest natomiast bardzo prosty – zwykle wystarczy skontaktować się z daną firmą i ustalić szczegóły adresu i terminu dostawy. W razie wątpliwości zaś, zawsze można poprosić o pomoc w wyborze rozmiaru kontenera pracownika, który, znając dokładnie asortyment, pozwoli dobrać kontener jak najbardziej optymalnie.

(D.I)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%