Zamknij

Pracodawca przyjazny WOT – druga edycja konkursu

13:08, 24.04.2021 | F.B
Skomentuj
REKLAMA

Rusza druga edycja projektu skierowanego dla pracodawców wspierających żołnierzy WOT. Celem konkursu jest  wyróżnienie tych firm, którzy rozumieją ideę łączenia służby wojskowej z pracą zawodową. W konkursie wziąć udział mogą firmy zatrudniające żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.  

Potencjałem WOT są ludzie. W szeregach 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej na terenie Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej służy już blisko 2000 żołnierzy a większość z nich to osoby aktywne zawodowo. Bardzo często sprawnie łączą pełnienie służby wojskowej z życiem rodzinnym i zawodowym. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wyrozumiałość ze strony pracodawcy, który rozumie specyfikę służby w wojsku i popiera pracownika w podjęciu decyzji o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Projekt „Pracodawca przyjazny WOT” ma na celu wyłonienie i wyróżnienie tych pracodawców, którzy swoją postawą, poprzez tworzenie dobrych warunków panujących w zakładach pracy wspierają pracowników-żołnierzy OT, którzy swój wolny czas poświęcają służbie w WOT. Pracodawców, rozumiejących istotę budowy formacji, w tym realizowane przez nią cele i zadania, szczególnie w aspekcie lokalnym.Zgłoszenia do konkursu w terminie do 30 czerwca br. składają do swoich brygad nie tylko żołnierze OT.

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają żołnierzy OT i cenią tę ideę mogą także samodzielnie zgłosić swoją firmę. Informacje na temat projektu, regulamin oraz wnioski do zgłaszania kandydatów, dostępne są na stronie:https://www.wojsko-polskie.pl/dwot/pracodawca-przyjazny-WOT/Pod wskazanym linkiem zamieszczone są formularze z podziałem na poszczególne województwa do wypełnienia przez Zgłaszających.Istotnym elementem konkursu

„Pracodawca przyjazny WOT” jest wyłonienie pracodawców na szczeblu wojewódzkim w ramach czterech kategorii konkursowych:

- mikro przedsiębiorstwa – do 10 zatrudnionych osób;

- małe przedsiębiorstwa – zatrudniające poniżej 50 osób;- średnie przedsiębiorstwa – zatrudniające powyżej 50 osób;

- podmioty publiczne (z wyłączeniem przedsiębiorstw).

Konkurs prowadzony w 15 województwach. Spośród laureatów szczebla wojewódzkiego wyłonionych zostanie 4 zwycięzców konkursu „Pracodawca przyjazny WOT” na szczeblu centralnym, prowadzonym w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej.

kpt. Marcin Misiak

12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

 

(F.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%