Zamknij

MMG Odzież Robocza Września. Bezpieczeństwo dzięki jakości

14:06, 23.04.2021 | D.I
Skomentuj

Wrzesiński sklep firmy MMG to miejsce, które powinien znać każdy, kto pracuje fizycznie i kto zatrudnia takie osoby. Ale to także sklep z bodaj najtańszymi maseczkami we Wrześni oraz dobrymi i tanimi koszulkami, bluzami czy czapkami.

ARTYKUŁ PARTNERSKI

Działający od dwóch lat sklep znajduje się przy ul. Kaliskiej. Spory parking i położenie tuż przy drodze sprawiają, że można tam szybko i sprawnie załatwić, co trzeba. To drugi punkt sprzedaży rodzinnej firmy ze Środy Wielkopolskiej, która ubraniami roboczymi, obuwiem i artykułami BHP zajmuje się od 30 lat.

Od produkcji rękawic po kompleksową ofertę odzieży roboczej, obuwia i artykułów BHP

– Zaczynaliśmy od produkcji rękawic. Jednym z naszych największych odbiorców był wówczas Tonsil Września. Z czasem przeszliśmy do samej sprzedaży i dystrybucji, wciąż rozszerzając naszą ofertę odzieży roboczej. Obecnie mamy wszystko, co w dzisiejszych czasach jest potrzebne do pracy – mówi Michał Węcławiak, właściciel MMG, który przejął pałeczkę po swojej mamie. W sklepie przy ul. Kaliskiej można znaleźć odzież BHP i artykuły ochrony indywidualnej do każdego rodzaju pracy i na każde warunki pogodowe. Dostępna jest tam pełna rozmiarówka, wszystko można przymierzyć na miejscu.

Co ciekawe, jest to jedno z niewielu miejsc w Wielkopolsce, gdzie można znaleźć renomowane obuwie niemieckiej firmy Atlas oraz odzież szwedzkiej firmy Fristads. Co więcej, wspólnie z tymi firmami MMG może przygotować odzież BHP oraz obuwie pod indywidualne potrzeby klientów. Przykładowo, średzka firma dostarcza buty Atlas produkowane na potrzeby pracowników autostrady A2. Podobne indywidualne oferty MMG stosuje wobec każdego klienta. W większości są to małe i średnie firmy.

– Nasi klienci nie są tylko numerami w programie do fakturowania. Chcemy dobrze znać naszych klientów, dlatego też sami dajemy się poznać. W naszym sklepie w Środzie, który działa od piętnastu lat, takie podejście funkcjonuje w praktyce. Gdy wchodzi tam stały klient, pracownica od razu kładzie mu na ladzie, to czego on potrzebuje – przekonuje pan Michał.

Przy każdej sprzedaży absolutnym priorytetem dla MMG jest bezpieczeństwo

– Zdajemy sobie sprawę, że dbamy o zdrowie i życie pracowników. Doskonale wiemy, że dobre buty z podnoskiem, które dodatkowo nie powodują wyładowań elektrostatycznych, odpowiednio widoczna kurtka, spodnie czy rękawice robocze dobrane do rodzaju pracy i narzędzi, potrafią uchronić przed poważnymi wypadkami – mówi M. Węcławiak. Dlatego też pracownicy MMG najpierw stawiają na doradztwo, a dopiero później na sprzedaż, służąc przy tym swoim wieloletnim doświadczeniem i zasobem odpowiednich informacji.

– Wiemy, że klienci nie śledzą trendów w odzieży roboczej, która wciąż ewoluuje. Czasy, kiedy wybór odzieży dla pracownika ograniczał się do koloru ogrodniczek, na szczęście minęły już bezpowrotnie. Dzisiaj możliwości wyboru jest tyle, ile mamy rodzajów pracy wymagającej odzieży roboczej – zauważa pan Michał.

Wraz z ewolucją odzieży roboczej rośnie także świadomość jej nabywców

Dziś coraz więcej właścicieli firm zdaje sobie sprawę, że odzież robocza i ochronna pracuje nie tylko nad bezpieczeństwem, ale także nad wizerunkiem firmy.

– Dobrze ubrany pracownik jest najlepszą wizytówką firmy zgodnie z zasadą „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Ale to nie wszystko, bo odzież robocza i ochronna może być też doskonałym środkiem motywującym dla pracownika i świetnym sposobem na pozyskanie nowych. Przykładowo, jeśli pracownik będzie miał do wyboru dwie firmy z takimi samymi warunkami płacowymi, to najpewniej pójdzie tam, gdzie będzie lepsza odzież robocza. Mamy firmy, w których pracownicy na okres próbny dostają obuwie ze średniej półki, ale szef mówi im: „Starajcie się, pracujcie, a jak się sprawdzicie, to po roku zainwestujemy w Was i dostaniecie Atlasy” – relacjonuje szef średzkiej firmy.

Co znaczące, firma MMG, w przeciwieństwie do innych tego typu przedsiębiorstw, na żadnym etapie pandemii nie miała problemów z dostępnością maseczek czy kombinezonów, ponieważ zabezpieczyła się jeszcze przed dotarciem wirusa do Europy. Właściciel nie uległ przy tym pokusie spekulacji cenowej, gdy z powodu braków na rynku wartość tych towarów poszybowała o kilkaset procent.– Nie sprzedawaliśmy hurtowo, bo nie chcieliśmy zawieść naszych stałych klientów. Oczywiście ceny dla nich pozostały bez zmian – zastrzega M. Węcławiak.

Sklep firmowy MMG Września zaprasza nie tylko firmy i fachowców

Jednak MMG to miejsce nie tylko dla firm i fachowców, ale także dla „zwykłych Kowalskich”, którzy nie chcą przepłacać za odzież – koszulki, bluzy, spodnie czy czapki. Sklep oferuje artykuły dobre jakościowo, a przy tym tanie, ponieważ ich producenci się nie reklamują i nie muszą doliczać kosztów marketingowych. Słowem, nie dopłacamy za markę. MMG oferuje też własną pastę do mycia rąk oraz najtańsze maseczki ochronne – zaznaczmy – polskiej produkcji. Są one tak tanie, że sklep nie sprzedaje ich na sztuki, tylko na opakowania po 10 lub 50 sztuk. Cena jednej wynosi 28 gr.

Pan Michał nie ukrywa, że decyzja o założeniu sklepu we Wrześni została poprzedzona starannym rozeznaniem konkurencji. Jednak nie po to, aby z nią walczyć. – Musieliśmy znaleźć coś, co nas wyróżnia. Dlatego stawiamy na jakość obsługi klienta, fachowe doradztwo oraz starannie wyselekcjonowane produkty. Absolutnie nie chcemy walczyć z naszą wrzesińską konkurencją. Wręcz przeciwnie, chcemy się z nią zaprzyjaźnić, żeby móc odsyłać do niej klientów, którzy nie znajdą u nas tego, czego szukają – zaznacza pan Michał.

Oferta firmy MMG jest dostępna TUTAJ.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

wacekwacek

2 1

Ale już nisko upadliście panie redaktorze naczelny widać ze nie macie o czy pisać 21:09, 23.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pracownicypracownicy

0 1

wreszcie--------nareszcie ktos pomyslał pomyślał o pracownikach brawo super 07:15, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%