Zamknij

Apartamentowiec i bliźniaki. Nowe inwestycje Apartu

12:00, 04.04.2021 | D.I
Skomentuj
REKLAMA

Wrzesińska Grupa Deweloperska Apart, która wybudowała m.in. Nową Gorzelnię i Bulwar Glinki, niebawem ruszy z kolejnymi inwestycjami – apartamentowcem oraz osiedlem bliźniaków.

– Nie narzekamy na brak pracy – przyznaje Błażej Smektała, współwłaściciel w Grupie Apart, która już od kilkunastu lat znacząco przyczynia się do rozwoju Wrześni, w tym także do jej terytorialnego powiększania. Okazuje się, że tzw. koronakryzys, pustoszący niektóre branże gospodarki, nie ma czego szukać na rynku nieruchomości, zwłaszcza tym lokalnym.– Pandemia na razie nie ma na nas żadnego negatywnego wpływu. Właściwie to roboty mamy coraz więcej. W zeszłym roku mieliśmy jedynie krótkie okresy przestoju w kontaktach z klientami, ale wykorzystaliśmy je na planowanie. Praktycznie codziennie projektowaliśmy osiedla. Teraz przyszedł czas na pierwsze realizacje planów – zapowiada B. Smektała.

PILSKA 2

W połowie maja Grupa Apart, poprzez swoją spółkę Aparton, zacznie budowę dużego bloku przy ul. Pilskiej 2 we Wrześni. Apartamentowiec będzie się wyróżniał nietypową, ciekawą architekturą.– Bryła budynku będzie nieregularna, „porozbijana” na swego rodzaju „kamienice”. Dlatego część bloku będzie miała trzy nadziemne kondygnacje, a część – pięć kondygnacji. Pod ziemią znajdzie się także hala garażowa – zaznacza B. Smektała.Poza tym na Pilskiej 2 znajdą się m.in. cichobieżne windy, ogrzewanie z cieplika miejskiego oraz – jak zawsze w Aparcie – balustrady ze stali kwasoodpornej. Część elewacji zostanie wykonana z naturalnych kamieni, z kolei na korytarzach i klatkach schodowych, pojawią się lustra oraz granitowe podłogi. Ciekawa będzie też kolorystyka. Wewnątrz mają królować czernie i biele z elementami złota, a na zewnątrz – turkus.W sumie apartamentowiec pomieści 85 mieszkań, od kawalerek do czteropokojowych lokali. Budowa będzie podzielona na dwa etapy. W pierwszym powstanie 29 mieszkań, w drugim – 56. Sprzedaż ma ruszyć w maju. Zakończenie inwestycji jest planowane na 2022 rok.– To jest nasza oferta dla wymagającego klienta. Chcemy tu kontynuować wysoki standard, który klienci docenili w poprzednich inwestycjach Apartonu, czyli na Nowej Gorzelni oraz w osiedlu Apart na Opieszynie – wyjaśnia Paulina Smektała, kierowniczka sprzedaży w Grupie Apart.

DŁUGA 19

Kolejną nową inwestycją Apartu będzie osiedle domków bliźniaczych na ul. Długiej w Psarach Małych. Powstanie tam 10 jednopiętrowych domów, każdy o powierzchni 128 m2 z garażem na działce liczącej około 400 m2. Ogródki będą więc całkiem spore.Klienci jak zwykle otrzymają różne opcje wyboru. Aneksy kuchenne będzie można zabudować w niezależną kuchnię, nabywcy otrzymają też możliwość podłączenia kominka. Charakterystycznym elementem tej inwestycji będą duże łazienki. Co ciekawe, wszystkie domki zostaną wyposażone w okablowanie wyprowadzone także na dach, a to z myślą o ewentualnej instalacji paneli fotowoltaicznych.– To będą fajne, zgrabne domki w spokojnej, malowniczej okolicy. Jestem pewien, że ich przyszli właściciele odnajdą tam swoją wymarzoną życiową ostoję – mówi pan Błażej.Podobnie jak w przypadku Pilskiej 2, budowa na Długiej 19 rozpocznie się już w maju tego roku. I tu także zostanie podzielona na dwa etapy. Identycznie wygląda również termin zakończenia prac – to rok 2022. Sprzedaż dla obu inwestycji ma ruszyć już w najbliższych tygodniach. Zainteresowani powinni śledzić stronę internetową Apartgd.pl.

APART PARK STRZYKAŁY

Tymczasem w ostatni etap wchodzi jedna z flagowych inwestycji Grupy Apart – powstające od 6 lat osiedle Apart Park Strzykały przy ul. Bronisławy Śmidowicz we Wrześni.– Rozpoczynamy właśnie budowę ósmego etapu, czyli ostatniego bloku. Całość zostanie zakończona w 2022 roku. Tak więc pole z chwastami, które tam zastaliśmy, niebawem będzie w pełni zurbanizowane i zgodne ze wszystkim zapowiedziami dotyczącymi m.in. terenów zielonych czy rekreacyjnych – stwierdza Błażej Smektała.

BĘDZIE DROŻEJ

W sumie Grupa Apart pracuje obecnie nad 13 różnymi inwestycjami. Spółka buduje już nie tylko we Wrześni, ale także w Gnieźnie, Poznaniu, Ostrowie Wielkopolskim i Płocku. Stąd szerokie spojrzenie współwłaścicieli na cały rynek nieruchomości. Najlepsza rada, jaką szefowie Apartu mogą się obecnie podzielić z inwestorami, brzmi: „Kupować!”.– Potwierdza się stara reguła, że w czasach kryzysu na wartości zyskują najpewniejsze i najbardziej perspektywiczne inwestycje, czyli właśnie nieruchomości – zauważa B. Smektała. – Śmiem twierdzić, że jest jeszcze duże pole do popisu dla inwestorów, bo ceny mieszkań będą tylko rosnąć. Nie da się tego uniknąć w sytuacji, gdy wzrastają ceny materiałów budowlanych. Tylko od stycznia tego roku cena stali wzrosła o 30 proc., a cena styropianu aż o 90 proc.! Coraz droższe są także materiały do instalacji dekarskich, grzewczych czy sanitarnych. Siłą rzeczy to musi się przełożyć na wzrost cen mieszkań. Deweloperzy nie mają pola manewru do obniżki cen. A więc teraz jest najlepszy czas na inwestowanie, to ostatni moment, aby kupić taniej. Tym bardziej, że banki poluzowały swoją politykę kredytową – podsumowuje deweloper.

 

(D.I)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

okropneokropne

0 0

jest to, że płacimy za m2 już prawie tyle, co w Poznaniu! 21:54, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%