Zamknij
REKLAMA

Szybkie przelewy z Polski do UK – sprawdź koszty i czas nadania

10:33, 08.06.2022 |
Skomentuj
REKLAMA

Brexit zakończył się 1 stycznia 2021 roku i Wielka Brytania nie jest już członkiem Unii Europejskiej. Do tej pory wyspa była jednak częścią umowy SEPA, która znacznie ułatwiała przelewy i polecenia zapłaty. Co się zmieniło? Jakie są koszty szybkich przelewów z Polski do UK i ile trzeba na nie czekać? Dowiedz się więcej.

Jak wygląda przelew z banku w Polsce do UK?

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej przelew realizowany przez bank zajmuje kilka dni. Nadal są możliwe transakcje wykonywane w systemie SEPA, ale tylko dla poleceń zleconych w euro. Tutaj nie ma żadnej większej filozofii. Wystarczy podać dane, kod IBAN, tytuł i kwotę przelewu oraz imię i nazwisko odbiorcy. Całość zajmuje wówczas dzień lub dwa.

W przypadku zmiany waluty, gdy kwota ma zostać przelana w funtach brytyjskich, należy zlecić przelew SWIFT. Taka transakcja zajmuje zazwyczaj 3-4 dni, zanim pieniądze znajdą się na koncie odbiorcy. Ponadto obowiązują tutaj dość wysokie opłaty. Kwota, jaką Twój bank pobiera za tę usługę, różni się w zależności od oddziału i przelewanej sumy. Może być obliczona jako ryczałt lub jako procent. Dlatego przed wykonaniem transakcji sprawdź konkretnie, z jakimi opłatami i prowizjami musisz się liczyć.

Ile w praktyce kosztuje przelew z Polski do UK?

Każdy bank i oddział pobiera inne opłaty za przelew zagraniczny. Dokładne informacje o cenach mogą się zatem różnić. Najlepiej zadzwonić do swojego banku i zapytać o szczegóły. Zazwyczaj płacisz za:

  • realizację przelewu SWIFT,
  • wymianę waluty po aktualnym kursie funta,
  • prowizję za udział banków pośredniczących,
  • zagraniczne przelewy przychodzące.

Dodając te wszystkie koszty, na transakcji możesz stracić nawet kilkadziesiąt funtów. I to właśnie Ty musisz pokryć te opłaty, zanim pieniądze trafią do odbiorcy.

Jak zrealizować szybkie przelewy z Polski do UK?

W obecnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem, aby przeprowadzić transakcję z Wielką Brytanią, jest skorzystanie z pomocy zewnętrznych dostawców usług płatniczych. Za ich pośrednictwem zrealizujesz szybkie przelewy z Polski do UK bez wychodzenia z domu, w maksymalnie krótkim czasie i bez ukrytych opłat.

Opcja natychmiastowych transferów jest przygotowana dla tych, którym zależy na czasie. Środki mogą znaleźć się u odbiorcy nawet w ciągu 10 minut. Warunkiem jest nadanie przelewu w dzień roboczy w godzinach 07.00 – 17.00 bezpośrednio na rachunek prowadzony w walucie GBP w Wielkiej Brytanii. Za taką usługę zapłacisz ok. 15 zł – bez względu na wysokość przelewanej kwoty. Zawsze możesz też liczyć na najlepszy kurs wymiany walut. Takie platformy płatnicze oferują również korzystne rozwiązania dla stałych klientów oraz możliwość śledzenia statusu zlecenia.

Wybierając najlepszą drogę przekazu środków z Polski do UK, pamiętaj o opłatach, prowizjach i czasie realizacji zlecenia. Oferty spoza banku są zdecydowanie korzystniejsze zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy. Cały proces transakcji jest bardzo przejrzysty. Nie musisz też martwić się o jej bezpieczeństwo, ponieważ dostawcy takich usług podlegają tym samym regulacjom prawnym co banki.

ARTYKUŁ PARTNERSKI

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Taki jedenTaki jeden

0 0

Złoty mocniejszy od funta ? 15:44, 08.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%