11 listopada mieszkańcy gminy Pyzdry obchodzili 101. rocznicę odzyskania niepodległości.
Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji ojczyzny w kościele farnym. Kolejnym punktem obchodów były występy artystyczne na rynku, przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Pyzdrach. Następnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej i Ofiar Katyńskich, a orkiestra dęta zagrała utwory patriotyczne. Dla mieszkańców przygotowano tradycyjny poczęstunek - czerwony barszcz i paszteciki z kapustą i grzybami.
Tegoroczna uroczystość była szczególna, bowiem obchodzona przy pomniku, który 80 lat temu (17 października 1939 r.) został zburzony przez Niemców. Krótką historię tego wydarzenia przedstawił kustosz muzeum Michał Czerniak. Rekonstrukcję zburzenia pomnika zaprezentowała grupa rekonstrukcji historycznych „Dragon” z Gniezna wspólnie z uczniami szkoły podstawowej w Pyzdrach.
Po południu w sali kina został wyświetlony film „Kurier” poświęcony pamięci Jana Nowaka-Jeziorańskiego, legendarnego kuriera z Warszawy.
.10:39, 13.11.2019
flagę państwową w takiej formie niesie się w ten sposó aby osoba patrząca od czoła miała kolor biały po lewej stronie... czuwaj barany
Szok19:29, 17.11.2019
Zdjęcie nr 38 - to zdjęcie roku. A dlaczego? Wtajemniczeni wiedzą - ja jestem w szoku - pozdrawiam wszystkich.
szok 222:00, 17.11.2019
tą samą treść wyraża zdjęcie nr 39 - w środku dwóch wspaniałych a po boku sami PRZYJACIELE
Romek21:35, 19.11.2019
Orkiestra dęta występ jak i przemarsz nieciekawe. Coraz gorzej.WSTYD.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
2 4
Nie wiem, jak to jest z flagą i moje podejście do całej tej całej patriotycznej celebry jest raczej krytyczne, ale nazywanie młodych ludzi, którym chce się uczestniczyć obchodach Święta Niepodległości "baranami" uważam za niestosowne. P.S. Możesz podać źródło, wg którego jest tak jak piszesz z ułożeniem flagi?