Zbigniew Janczak, który 4 czerwca wspólnie z żoną Jolantą wyruszył w pieszą pielgrzymkę do Ziemi Świętej źle się poczuł i został zabrany karetką pogotowia do szpitala.
Do zdarzenia doszło 21 czerwca. Pielgrzymi z Miłosławia poinformowali o nim internautów 1 lipca.
Właściwie to nic takiego się nie stało. Po prostu usiedliśmy na ławce i Zbyszek już nie mógł wstać. Wszyscy narzekamy na służbę zdrowia, my natomiast trafiliśmy na wspaniałych ludzi! Dziękujemy ratownikom za pomoc, lekarzom ze szpitala w Pszczynie za badania, lekarce z Miłosławia pani Hani (Spychale – przyp. red.), a przede wszystkim lekarzowi z poradni w Goczałkowicach p. Tadeuszowi za badania, lekarstwa, dobre słowo i zainteresowanie pacjentem. Diagnoza to ucisk na nerw w biodrze. Niestety w przyszłości czeka Zbyszka operacja – czytamy na fejsbukowym profilu Pieszo do Jerozolimy.
Z. Janczak kilka dni wracał do zdrowia u Sióstr Salwatorianek w Goczałkowicach-Zdroju.
W tym trudnym dla nas czasie mieliśmy dach nad głową, jedzonko czyli strawę dla ciała jak i ducha. Była możliwość uczestniczenia w mszach świętych i nabożeństwach w przyklasztornej kaplicy. Był czas na podjęcie decyzji: co dalej z pielgrzymką do Jerozolimy. Mamy wielkie szczęście ale myślę, że to dzięki opatrzności Boskiej znaleźliśmy się w tym pięknym miejscu, wśród życzliwych ludzi. Decyzja podjęta: idziemy, a właściwie „tuptamy” dalej. Jutro Bielsko Biała, potem Godziszcze, Milówka i Glinka....a dalej Słowacja, Węgry... – napisali na wspomnianym profilu.
Przypomnijmy, że mieszkańcy Miłosławia mają do Jerozolimy ponad 4500 kilometrów. Póki co przeszli ponad 366 kilometrów. Kilkanaście zdjęć z ich pieszej wędrówki można zobaczyć poniżej.
miłosz12316:02, 01.07.2019
Super, trzymam za Was kciuki w dalszej drodze! Zdrowia, panie Zbyszku :)
Ktoś16:08, 01.07.2019
Zdrowia i powodzenia w dalszej wędrówce.
wiecznie_wkurzony17:12, 01.07.2019
przewidziałem to , no i jest relacja (czyt, komentarz do artykułu jak wychodzili)
66617:41, 01.07.2019
Co za różnica gdzie dokończy żywota - w jego pojęciu bóg jest blisko niego więc czy idzie czy leży to chyba bez znaczenia, co?
Jos21:00, 01.07.2019
Jestem pełna podziwu dla Was i życzę pomyślności w dalszej drodze!
Nauczycielka13:38, 02.07.2019
Trzymam kciuki, powodzenia!
Miloslawianin04:55, 03.07.2019
Bardzo negatywnie napisany „artykuł”. Co z tego że poinformowali dopiero 1 lipca. Mieli prawo, tak jak każdy do złego samopoczucia. Panie Łukaszu mam takie pytanie czy musi Pan w kolejnym artykule przeinaczać fakty i negatywnie manipulować opinia?
Maciej107:31, 03.07.2019
Oczywiście, że mieli prawo do złego samopoczucia. Co przeinaczyłem? Co jest złego w podaniu dat?
Gośka07:20, 03.07.2019
Wstyd panie redaktorze! W dniu, kiedy pielgrzymi ruszają w dalszą trasę wyskakuje pan ze zdjęciem pana Zbyszka na noszach??? Zachowanie godne tefałenu!!!
Maciej107:26, 03.07.2019
Zdjęcie zostało udostępnione przez państwo Janczaków na Pieszo do Jerozolimy. Gdyby nie chcieli go zamieszczać na profilu to zwyczajnie by go nie umieszczali. Dwa. W galerii są inne zdjęcia. Trzy. Artykuły na temat pielgrzymki do Jerozolimy zamieszczam (m.in. na Września.info.pl) na bieżąco, a nie tylko gdy się coś złego wydarzy. Podobnie postępowałem gdy państwo Janczakowie szli do Rzymu. I nigdy państwo Janczakowie nie mieli uwago do mojej pracy. Pozdrawiam
Ktoś09:17, 03.07.2019
Jaki wstyd. Kobieto o co ci chodzi.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz