Od 4 lipca w Szpitalu Powiatowym we Wrześni będzie można skorzystać z mobilnego punktu obsługi świadczeniobiorców Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE.
Szpital Powiatowy we Wrześni we współpracy z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ otworzy 4 lipca w godzinach 9-15 mobilny punkt obsługi. Mobilny punkt w Szpitalu Powiatowym zlokalizowany zostanie w pokojach nr 10 i 11 przy SOR na parterze.
Od 1 czerwca Narodowy Fundusz Zdrowia wydłużył ważność Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego z 18 miesięcy do 3 lat. To ważna informacja dla wszystkich, którzy podróżują po Europie. Teraz nie będą oni musieli jak co roku, przed każdym wakacyjnym wyjazdem starać się o wyrobienie nowego dokumentu.
Od ubiegłego roku dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia ważność karty została wydłużona do 5 lat.
Ktoś19:07, 29.05.2019
Super. Od lat jeżdżę do Słupcy.
MD19:32, 29.05.2019
Tak, super. Choć ja załatwiałem to przez internet, a karty przychodziły listem poleconym - ponieważ nie lubię jeździć do Słupcy. :)
Ja20:41, 29.05.2019
Jeszcze wnioski na paszport powinno się składać we Wrześni. To bzdura, że jeździmy do Gniezna, czy Poznania.
xyz06:35, 30.05.2019
Ta karta jest nic nie warta. Wolę ubezpieczenie za kilkadzisiąt złotych i mam pełną ochronę. Szacun za odwagę dla tych, którzy podróżują tylko z kartą EKUZ.
Ktoś06:53, 30.05.2019
Przydatna jest karta i ubezpieczenie.
Zet04:18, 05.06.2019
Szacun, że jeździsz tylko z ubezpieczeniem komercyjnym. Poczytaj dobrze warunki ubezpieczenia, żeby później nie było dramatu. Życzliwa rada.
aaa04:58, 05.06.2019
od 1 czerwca ważność już nie 18 miesięcy, ale 3 lata
7 0
Niech starosta się wykaże.