Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać zmywarkę?

09.23, 24.11.2022 ID Aktualizacja: 09.23, 24.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W obecnie remontowanych i urządzanych kuchniach zmywarki są już zupełnie standardowym wyposażeniem. 15 czy 20 lat temu jeszcze nie wszyscy decydowali się na ich zakup i montaż w swojej kuchni. Z czasem jednak doceniliśmy wygodę i oszczędność czasu. Jak wybrać najlepszą dla siebie zmywarkę?

Większość zmywarek na rynku ma podobne funkcje i programy. Niektóre z nich wyróżniają się dodatkowymi opcjami. Wnętrza zmywarek również wyglądają niemalże identycznie. Jak więc podjąć decyzję o tym, którą zmywarkę kupić i zamontować w swojej kuchni, by działała bezproblemowo przez co najmniej kilka lat?

Zmywarka do zabudowy czy wolnostojąca?

Zdecydowanie częściej w nowoczesnych kuchniach spotyka się zmywarki do zabudowy. Najlepsze modele tego rodzaju zmywarek możesz znaleźć tutaj: https://www.neonet.pl/agd-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy/f/19873-black-friday:tak.html. Na tej stronie 25 listopada, czyli w zbliżający się wielkimi krokami Black Friday, pojawią się zmywarki do zabudowy w promocyjnych cenach.

Remontując i urządzając kuchnię, wybieramy zwykle zmywarkę do zabudowy, ponieważ dzięki temu możemy uzyskać spójną kuchnię z gładką taflą frontów meblowych. Jest to bez wątpienia estetyczne rozwiązanie, które ułatwia utrzymanie czystości i porządku.

Nie każdy jednak wstawia zmywarkę do nowo urządzonej kuchni – czasami decydujemy się na jej zakup, kiedy brakuje nam tego sprzętu, ale nie planujemy remontu i wymiany mebli. Wolnostojąca zmywarka staje wtedy często w miejscu wymontowanej na tę okoliczność szafki lub po prostu obok kuchennej zabudowy meblowej.

Funkcjonalnie między zmywarkami do zabudowy i wolnostojącymi nie ma znaczących różnic.

Wielkość zmywarki – 45 czy 60 cm?

Najpopularniejsze szerokości zmywarek to 45 i 60 cm.

Wąska zmywarka sprawdzi się w domu singla lub pary, szczególnie w przypadku częstego jadania na mieście.

Duża zmywarka sprawdzi się z kolei w większych rodzinach. Trzeba jednak mieć na uwadze, że podczas gdy ten cud techniki będzie mył większość naszych naczyń, powinniśmy mieć w szufladach i szafkach ich zapas na wypadek posiłku trwającego w czasie cyklu mycia. Jest to więc rozwiązanie dobre do większych kuchni z pojemną zabudową.

Dla posiadaczy malutkich kuchni, producenci stworzyli niewielkie zmywarki o szerokości 55 cm. Są to niskie zmywarki mieszczące zwykle 6-8 kompletów naczyń. Nie trać nadziei na ułatwienie sobie życia i znajdź zmywarkę do małej kuchni w promocyjnej cenie z okazjiBlack Friday 2022: https://www.neonet.pl/zmywarki/zmywarki-55-cm/f/19873-black-friday:tak.html. Nie zapomnij zapoznać się z ofertą 25 listopada – w dzień największych rabatów!

Co jeszcze wyróżnia niektóre zmywarki?

Doskonałą opcją w niektórych zmywarkach jest samoczynne otwieranie drzwiczek po zakończeniu zmywania. Dzięki temu naczynia szybciej i dokładniej wysychają.

Między właścicielami zmywarek trwa też nieustanna dyskusja: kosz czy szuflada na sztućce? Odpowiedź na to pytanie zależy tylko od Twoich preferencji– zapoznaj się z najlepszymi modelami zmywarek i wybierz tę, która będzie dla Ciebie najwygodniejsza.

Dlaczego warto zdecydować się na piekarnik pod zabudowę? Przeczytaj!

(ID)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

KryspinKryspin

0 1

W jakiej cenie we Wrześni węgiel z Kolumbii ? 09:27, 24.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pewniepewnie

0 0

w cenie sprzedajnego bezmyślnego trola jak ty 09:40, 25.11.2022


REKLAMA
0%