Zamknij

Urzędy mogą się odgradzać jeszcze przez miesiąc

14:20, 10.05.2021 | D.I
Skomentuj
REKLAMA

Zgodnie z nowym rozporządzeniem przeciwepidemicznym jeszcze do 5 czerwca urzędy mogą ograniczać dostęp dla interesantów.

Rządowe rozporządzenie, które utrzymało przepisy dotyczące pracy urzędów, weszło w życie w sobotę 8 maja. Zgodnie z nim jeszcze do 5 czerwca urzędy administracji publicznej mogą ograniczać swoją pracę, wykonując tylko zadania niezbędne.

Wśród owych niezbędnych zadań rozporządzenie wymienia m.in. sprawy z zakresu rejestracji stanu cywilnego, ewidencji ludności, pomocy społecznej czy wydawania dokumentów komunikacyjnych.

Właśnie to ostatnie zadanie w wykonaniu starostwa powiatowego budzi bodaj najwięcej krytyki lokalnej społeczności. Dostęp do powiatowego wydziału komunikacji, który m.in. rejestruje auta, jest tak utrudniony, że na rynku powstała nowa usługa. Niektóre firmy oferują odpłatne zastępstwo przy rejestracji, można też wynająć osobę, która stanie za nas w kolejce.

Wspomniane rozporządzenie pozwala jeszcze kierownikom urzędów na dalsze delegowanie wybranych pracowników do pracy zdalnej. Utrzymany został także przepis, zgodnie z którym dopuszczalna liczba interesantów urzędu przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi.

Fot. UMiG Września

 

(D.I)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%