Zamknij

Noc w plenerze. Lasy Państwowe zapraszają do dzikiego biwakowania

13:10, 02.05.2021 | J.G
Skomentuj
REKLAMA

Lasy Państwowe udostępniły ponad 600 tys. hektarów do legalnego biwakowania. Sprawdziliśmy, gdzie w okolicy znajdziemy takie miejsca.

Program "Zanocuj w lesie" powstał z myślą o wielbicielach bushcraftu i surwiwalu, czyli sztuki przetrwania w warunkach naturalnych, a także osobach, które po prostu chcą spędzić noc wśród przyrody bez specjalnej infrastruktury.

Wcześniej nocować w lesie można było tylko w miejscach zagospodarowanych turystycznie. Teraz możemy wybrać się dzikie obozowisko. 

Nocując w lesie trzeba przestrzegać kilu zasad.

- Należy pamiętać, że bez względu na to jakiego sprzętu będzie się używać do wypoczynku, nie może on niszczyć drzew, krzewów oraz runa leśnego. Utrzymany jest także zakaz używania otwartego ognia poza wyznaczonymi do tego miejscami. Każdy, kto będzie chciał nocować w lesie – w wyznaczonych strefach - dłużej niż dwie noce z rzędu lub w grupie większej niż dziewięć osób musi zgłosić to drogą mailową do miejscowego nadleśnictwa i otrzymać akceptację w wiadomości zwrotnej. Wybierając się do „leśnego hotelu” należy jednak pamiętać, że w lesie nie ma kranów, bieżącej wody, restauracji czy parkingu. Są za to wspaniała przyroda, dzikie zwierzęta czy owady i nie zawsze sprzyjające warunki atmosferyczne. Akcja „Zanocuj w Lesie” skierowana jest przede wszystkim do osób przygotowanych do bytowania w trudnych warunkach terenowych - przypominają leśnicy.

W Nadleśnictwie Czerniejewo tereny do biwakowania wyznaczono m.in. w okolicach Babskich Jezior. 

W Nadleśnictwie Goranin, do którego należą lasy pyzdrskie tereny do nocowania znajdują się w okolicach Ciemierowa i Kolonii Janowskiej.

Mapę obszarów do biwakowania znajdziemy także: TUTAJ.

A regulamin opracowany przez Nadleśnictwo Czerniejewo: TU.

Ogólny regulamin opracowany przez Lasy Państwowe: TU.

 

(J.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

liseklisek

0 0

Trzeba korzystać bo za chwilkę lasów nie będzie. Czyszczone tereny leśne to Powidz, Kosewo i wiele innych :( 17:18, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%