Zamknij

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

14:49, 19.04.2021 | D.P
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki odzieży, którą oddajemy do specjalnych pojemników, mieszkańcy Wrześni mogą teraz bezpłatnie korzystać z trójkołowych rowerów oferowanych przez wypożyczalnię znajdującą się przy ulicy Piastów 15. 

Specjalistyczne rowery trójkołowe są idealne dla osób mających problem z poruszaniem się na tradycyjnych jednośladach. Rowery te mają specjalną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Dostępne są w trzech rozmiarach, w zależności od wagi i wzrostu użytkownika.

Z asortymentu wypożyczalni mogą korzystać osoby potrzebujące, na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas. W celu wypożyczenia sprzętu należy skontaktować się z Niepublicznym Ośrodkiem Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Arka znajdującym się we Wrześni przy ul. Piastów 15 (tel. 668 672 697).

Sprzęt można zamówić także online. Dodatkowo, w wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi.

- Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo, pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki. W Polsce działają podobne wypożyczalnie, ale komercyjne - za wynajęcie wózka czy kul trzeba płacić. A dla chorych często stanowi to barierę - mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil, która jest organizatorem wypożyczalni internetowej.

Sprzęt z wypożyczalni internetowej jest dostępny całkowicie bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić wniosek dostępny na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin. Przypominamy, że wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu. 

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.ecotextil.pl w zakładce Wypożyczalnia.

(D.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%