Zamknij

Funkcjonariusze z Gębarzewa szczepią się przeciwko COVID-19

09:39, 12.04.2021 | D.I
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 29 marca w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie ruszyły szczepienia służb mundurowych.

– Obecnie jedynym racjonalnym sposobem ograniczenia fali zakażeń oraz metodą ochrony własnego zdrowia i zdrowia wszystkich, z którymi stykamy się na co dzień, jest zaszczepienie się. To wyraz naszej troski o los funkcjonariuszy Służby Więziennej, pracowników więziennictwa, osób pozbawionych wolności i o nasze rodziny – powiedział gen. Andrzej Leńczuk zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej podczas konferencji inaugurującej proces szczepienia służb mundurowych.

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Gębarzewie do akcji przystąpili 7 kwietnia, W ciągu pierwszych dwóch dni zaszczepiło się 100 więzienników. Każde szczepienie to krok do pokonania pandemii i powrotu do normalności. Służba Więzienna to trzecia pod względem wielkości formacja mundurowa w Polsce.

– Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Gębarzewie codziennie czuwają nad bezpieczeństwem obywateli, chroniąc społeczeństwo przed sprawcami przestępstw, w tym przed osobami odbywającymi karę dożywotniego pozbawienia wolności. Każdy zaszczepiony funkcjonariusz uważa, że to słuszna i odpowiedzialna decyzja w trosce o wspólne dobro – mówi kpt. Krystian Rynarzewski z ZK Gębarzewo.

(D.I)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%