Zamknij

Nawiązały do tradycji i zrobiły wielkanocną palmę

14:49, 30.03.2021 | R.J
Skomentuj
REKLAMA

Seniorzy mogą aktywnie spędzać czas w Czerniejewie. W tym postanowieniu przodują zwłaszcza panie, które w ostatnich dniach postanowiły wykonać tradycyjną palmę wielkanocną.

W to działanie zaangażowali się przedstawiciele czerniejewskiego klubu Senior + oraz Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Integracyjnego "Razem". Przygotowali oni palmę wielkanocną, która nawiązuje do Pochodu z Niedźwiedziem, czyli lokalnego obrzędu kultywowanego od dziesiątek lat w Poniedziałek Wielkanocny. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną to wydarzenie się nie odbędzie.

- Dekoracja ta została wykonana z samych naturalnych materiałów jak: słoma, juta, sznurek, filc, wełna, tkaniny naturalne, drewno. Dodatkowo całość przyozdobił grynszpan oraz bazie palmy wielkanocnej - informuje Katarzyna Balicka, konsultant ds. seniorów w czerniejewskim Klubie Seniora. Na postumencie palmy znalazł się też słomiany niedźwiedź. Mieszkańcy Czerniejewa mogli ją zobaczyć w miejscowym kościele parafialnym pw. Jana Chrzciciela w minioną Niedzielę Palmową.

Dodajmy, że wykonana palma zostanie zgłoszona do konkursu na stroik wielkanocny, który organizuje Wielkopolska Izba Rolnicza. Inicjatywa ma na celu prezentację tradycji i obyczajów regionu.

Fot. FB/Gmina Czerniejewo

(R.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%