Zamknij

Kontrowersje po słowach szefa Volkswagena na temat wojny i interesów

09:00, 14.05.2022 | ID
Skomentuj
REKLAMA

Szef koncernu Volkswagen Herbert Diess zaapelował o pokój między Rosją a Ukrainą i powrót do interesów. W odpowiedzi Ukraina poradziła Niemcom i Volkswagenowi odcięcie się od Rosji.

Prezes zarządu Grupy Volkswagen podczas niedawnego szczytu branżowego zorganizowanego przez „Financial Times”, stwierdził, że Unia powinna naciskać na wznowienie negocjacji pokojowych pomiędzy Ukrainą i Rosją, aby ochronić europejską i niemiecką gospodarkę.

– Na dalszej wojnie Europa i Niemcy ucierpią najbardziej, ale będzie to złe dla całego świata. Wojnę trzeba zatrzymać za wszelką cenę i wrócić do negocjacji, by spróbować ponownie otworzyć świat – powiedział Herbert Diess.

Słowa szefa Volkswagena spotkały się z błyskawiczną reakcją strony ukraińskiej. Szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba zasugerował, by Herbert Diess nakłonił lepiej Putina do przerwania zbrodniczej inwazji.

– Najlepszą strategią dla głównych niemieckich firm byłoby całkowite zerwanie relacji biznesowych z Rosją i wezwanie jej do zaprzestania wojny i powrotu do dyplomacji – stwierdził ukraiński polityk.

Wojna na Ukrainie bardzo negatywnie odbiła się na całej branży motoryzacyjnej, w tym na zakładzie Volkswagena we Wrześni, który w marcu musiał przerwać produkcję z powodu zerwania łańcucha dostaw.

Dodajmy, że Volkswagen Poznań, do którego należy VW Września, mocno angażuje się na rzecz Ukrainy. Spółka wspólnie z PCK organizuje zbiórki i transporty darów oraz uchodźców. W tym celu przekazała nawet specjalny autobus.

Tymczasem zaraz po branżowym szczycie Herbert Diess wystąpił podczas wirtualnego dorocznego Walnego Zgromadzenia Grupy Volkswagen, na którym zapewniał o dobrej kondycji całego koncernu i kontynuowaniu „globalnej elektrycznej ofensywy”.

– Dziś nasi klienci mogą wybrać elektryczną alternatywę dla prawie wszystkich modeli. Oznacza to, że nasza oferta samochodów elektrycznych jest większa niż oferta jakiegokolwiek innego producenta samochodów – zauważył szef VW.

Powrócił też do tematu wojny:

– Wojna w Ukrainie postawiła pod znakiem zapytania porządek świata. Niemniej jednak przedwczesne pożegnanie się z modelem „zmiany poprzez handel” jest błędne. Tworzenie blokad nie może być naszą odpowiedzią. Wręcz przeciwnie: współzależność regionów gospodarczych da pewność, że będziemy faktycznie ze sobą rozmawiać. Tylko wspólnymi siłami możemy pokonać globalne wyzwania, takie jak katastrofa klimatyczna – podkreślił H. Diess.

Fot. VW Poznań

(ID)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (14)

TeośTeoś

16 3

Widzi że forma padnie to tak mówi. Pracownicy będą mieli do wyboru popierać Ukrainę i bezrobocie czy dać sobie spokój z tym popieraniem Ukrainy. Co wybiorą ? 09:29, 14.05.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PolakPolak

13 5

Niemiaszek ma za malo kasy.Nastepny sprzedawczyk Putina.
12:56, 14.05.2022


NickNick

5 1

Tych trzech poniżej bezrobocie. Papież też przecież zły bo nawołuje do pokoju. 13:57, 14.05.2022


Historia? Historia?

17 7

Cóż; nie ma się co dziwić! Marka, która powstała na polecenie znanego wszystkim Adolfa H. który położył kamień węgielny pod budowę pierwszej fabryki! A, że sprzedaż marki pada na "pysk"; CRAFTER na 9 miejscu wśród dostawczaków 😭😭😭😭😭 trzeba włączyć politykę 🤣🤣🤣🤣🤣 10:54, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Loja Loja

12 4

Panie Herbert; #********** ! Że użyję hasła lokalnych feministek 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 11:33, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Taka historia Taka historia

24 2

Jak pokazuje historia to Niemiec z Ruskiem zawsze się dogada.... Przykre ale ale Niemcy i Ruscy zrobią wszystko dla swojej korzyści względem innych krajów! Zawsze dzielili sie łupami i mordowali ludzi w zmowie 13:24, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z MiłosławiaZ Miłosławia

16 2

Doprecyzujmy: aby chronić niemiecką gospodarkę. Tak powinien powiedzieć. 14:21, 14.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Gretchen Gretchen

9 1

👍👍👍👍👍👍👍👍👍 14:56, 14.05.2022


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Hb0Hb0

3 1

Wujek; takie schorzenia da się leczyć 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Twoją lalkę też zbałamucił? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Kijem by tego nie tknął 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 23:04, 14.05.2022


Dick Dick

6 3

Mówisz, że na trzeźwo nie da się zagłębić w ten lokalny periodyk? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 21:22, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


TeośTeoś

0 3

Polak- ty z pewnością masz za dużo kasy bo węgiel będziesz sprowadzał z Australii . 12:24, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%