Zamknij

Spotkajmy się na charytatywnym festynie „Września dla Ukrainy”!

11:49, 29.03.2022 | ID
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższy czwartek 31 marca we Wrześni odbędzie się duża akcja charytatywna połączona z festynem. Wśród atrakcji m.in. ukraińskie pyszności.

Organizatorem jest Wrzesińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców, które na różne sposoby angażuje się w pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy. Tym razem członkowie organizacji zaplanowali dwie zbiórki darów dla mieszkańców obwodu lwowskiego oraz festyn z udziałem ukraińskich gości.

Wszystko rozpocznie się na targowisku przy ul. Kościuszki, gdzie od godz. 8.00 do 11.00 odbędzie się pierwsza zbiórka. Zbierane będą latarki czołowe, baterie, koce, śpiwory, pościele oraz naczynia jednorazowe. Towary będzie można kupić na miejscu bez marży od firm, które wsparły inicjatywę.

Druga identyczna zbiórka odbędzie się tego samego dnia na wrzesińskim rynku w godz. 12.00-15.00. Dodatkowo zaplanowano tam festyn, który poprowadzą redaktorzy Radia Września. W zamian za przekazanie darów będzie można skorzystać z podnośnika straży pożarnej, by zobaczyć panoramę miasta oraz spróbować barszczu i pierogów od ukraińskich kucharek. Na rynku pojawi się również stoisko informacyjne dla osób z Ukrainy. Wciąż przygotowywane są inne atrakcje.

Dodatkowo do akcji przyłączą się szkoły z gminy Września oraz Miłosław, które na własną rękę będą zbierać szczoteczki i pasty do zębów. Wszystkie dary zebrane tego dnia we Wrześni mają być dostarczone bezpośrednio do Lwowa, do tamtejszej obrony terytorialnej. Jeśli nie pozwoli na to sytuacja wojenna, dary trafią pod granicę.

(ID)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

BeniuBeniu

5 7

Emerytom mającym świadczenia przekraczają 2500 zł obniżyć do tej kwoty, wstrzymać wypłatę 13 emerytury i będzie kasiora na pomoc dla Ukrainy. Emeryci z pewnością się zgodzą. 12:39, 29.03.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RodziceRodzice

2 2

jesteśmy z Ciebie dumni, nauczyłeś się w pracy kopiować i wklejać tekst. Teraz sąsiadom będzie *%#)!& jednak coś osiągnąłeś w życiu! 14:09, 29.03.2022


KalikstKalikst

4 3

Dobrze radzę. Kupujcie węgiel na zapas bo jak podaje jeden z portali internetowych dobra zmiana kończy z węglem sprowadzanym z Rosji. Jak będzie z Australii to cena z pewnością ludzi na kolana rzuci. 16:05, 29.03.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GregGreg

1 0

A jak kupię to gdzie składować , bo to będzie ilość znaczna 🙄 13:09, 03.04.2022


REKLAMA
0%