Szpital Powiatowy we Wrześni na swojej stronie internetowej chwali się sukcesami i radzi pacjentom. Sprawdzamy co nowego słychać w lecznicy i przekazujemy cenną radę na czas wakacji.
- Zespół Ratownictwa Medycznego zyskał dwa urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, które zwiększają skuteczność resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wartość sprzętu, który został przekazany przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, wynosi 70 tys. zł.

- Beata Schulze-Zyber, specjalista ds. epidemiologii wrzesińskiego szpitala została została Przewodniczącą Okręgowego Sądu Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu VIII kadencji.

- Na oddziale ortopedii wrzesińskiego szpitala w ramach chirurgii jednego dnia wykonano zabieg RFA w obrębie kręgosłupa lędźwiowego. Jest to mało inwazyjna metoda, która przynosi ulgę w przewlekłych i ciężkich bólach kręgosłupa. Zabieg przeprowadził dr Adam Sulewski. Zabieg wykonuje się poprzez wkłucie cienką elektrodą pod kontrolą RTG w odpowiednie struktury kręgosłupa.

- Na czas wakacyjnych wyjazdów wrzesińscy medycy przygotowali szczegółowy opis wakacyjnej apteczki. Powinny się w niej znaleźć:
Środki opatrunkowe:
- 2-3 bandaże elastyczne,
- 2-3 bandaże dzianinowe,
- 2 opakowania gazy lub opatrunków jałowych,
- plastry z opatrunkiem
- plaster zwykły w rolce
- sól fizjologiczna (w ampułkach)
- środek odkażający octenisept
- chusta trójkątna
- Codofix – nie jest niezbędny, ale bardzo pomocny i ułatwia zaopatrzenie ran.
Akcesoria:
- Koc ratunkowy – folia NRC
- maska do sztucznego oddychania (jednorazowa)
- rękawiczki jednorazowe, lateksowe lub nitrylowe (nawet kilka par),
- małe nożyczki, lub skalpel
- pinceta lub kleszczołapki (do usuwania kleszczy),
- agrafki lub zapinki do bandaży.
Leki:
Nasza apteczka powinna zawierać podstawowe leki osobiste np. przeciwalergiczne, na choroby przewlekłe które chorujemy (NT, cukrzyca, tarczyca) oraz leki, które mogą nam się przydać w podróży. Będą to:
- Ochrona UV – zapobiega najczęstszym dolegliwościom i nie zmarnujemy urlopu na leczeniu bolesnych oparzeń słonecznych.
- środki na rozstrój żołądka
- środki na przeziębienie
- środki przeciwbólowe (paracetamol, pyralgina, ibuprofen, itp.)
- środki na obrzęki, stłuczenia, oparzenia słoneczne
- środek na owady kleszcze i komary
- środek wzmacniający (elektrolity)
Informacje i zdjęcia: szpitalwrzesnia.home.pl
7 2
dr Sulewski super człowiek operował mnie 15 X 2020 kiedy został ordynatorem, pozdrawiam
5 1
Jeszcze należy pamiętać, że apteczkę z lekami, lub same leki należy przechowywać w odpowiedniej temperaturze, a nie zostawiać np. w bagażniku samochodu...
9 0
kierowca wie co powinien posiadać w apteczce,co za żenada,a leków nie można wozić w w apteczce w bagażniku to nawet dziecko wie!!!!Jakimi sukcesami chce się pochwalić wrzesiński szpital chyba statystyką umieralności!!!!
5 5
super brawo dla takich lekarzy brawo brawo pozytywni ci ludzie
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz