Zamknij

LIX — skład i działanie wyrobu medycznego

11:22, 11.04.2023 Aktualizacja: 11:23, 11.04.2023
Skomentuj

LIX jest wyrobem medycznym przeznaczonym dla dorosłych oraz dzieci powyżej szóstego miesiąca życia. Stosowany jest w przypadku bólu ucha, stanów zapalnych w obrębie narządu słuchu oraz wspomagająco przy innych dolegliwościach zewnętrznego przewodu słuchowego. Składnikami wyrobu są glicerol i lidokaina. Dowiedz się więcej o działaniu i zastosowaniu kropli LIX.

Glicerol — główny składnik kropli do uszu

Głównym składnikiem wyrobu medycznego LIX jest glicerol. Należy on do związków chemicznych pochodzenia organicznego i ze względu na swoje właściwości wykorzystywany jest między innymi w przemyśle farmaceutycznym. Jeśli chodzi o jego konsystencję, glicerol ma postać bezbarwnej i oleistej cieczy, co jest szczególnie istotne w przypadku zastosowania kropli aplikowanych do przewodu ucha zewnętrznego.

Dzięki oleistej konsystencji preparat pozostaje w miejscu użycia, nie spływa, a dodatkowo chroni ucho przed czynnikami zewnętrznymi, które mogą jednocześnie podrażniać i wzmagać stan zapalny oraz towarzyszące mu dolegliwości.

Dużą zaletą glicerolu jest również jego higroskopijność. Składnik ten wykazuje bowiem działanie osmotyczne. Oznacza to, że skutecznie wiąże wodę nagromadzoną w miejscu dotkniętym stanem zapalnym. Dzięki temu osusza wybrany obszar, co przekłada się na redukcję obrzęków w obrębie tkanek.

Lidokaina — drugi kluczowy składnik preparatu LIX

W przypadku kropli do uszu LIX lidokaina pełni funkcję pomocniczą. Jej zastosowanie ma na celu domiejscowo zmniejszać dolegliwości bólowe, które mogą towarzyszyć stanom zapalnym ucha.

Aplikowana powierzchniowo znieczula, jednocześnie potęgując działanie omawianego wyżej glicerolu. Dużą zaletą tej substancji jest jej stosunkowo szybkie działanie. Już po kilku minutach od wprowadzenia preparatu do ucha pacjent może odczuwać złagodzenie dolegliwości bólowych i znieczulające działanie substancji.

Lidokainę w przypadku kropli do uszu LIX stosuje się miejscowo. Zgodnie z randomizowanymi badaniami klinicznymi cechuje ją wysoki poziom tolerancji u pacjentów, którzy korzystali z tego preparatu we własnym zakresie.

Kiedy stosować krople do uszu LIX?

  • Sytuacją, w której można sięgnąć po krople do uszu LIX, są stany zapalne zewnętrznej części przewodu słuchowego, którym towarzyszą dolegliwości bólowe oraz obrzęki. Stany zapalne mogą także objawiać się uporczywym swędzeniem. W takich okolicznościach zastosowanie kropli również przyniesie ulgę.
  • Po krople można sięgnąć także w przypadku dolegliwości wynikających z nadmiernej ekspozycji na wodę i wilgoć. Osoby, które często uczęszczają na basen, znajdują się w grupie ryzyka i mogą częściej odczuwać dolegliwości bólowe z powodu wody zalegającej w uszach.
  • Wskazaniem do stosowania wyrobu medycznego LIX jest również ból wynikający z nagromadzonej woskowiny w przewodzie słuchowym ucha. Nieprawidłowe czyszczenie wnętrza uszu, m.in. za pomocą patyczków kosmetycznych, często przyczynia się do zalegania woskowiny i powstawania tzw. czopu woskowinowego. Pojawiający się w tym przypadku ból można załagodzić dzięki zastosowaniu kropli LIX. Zawarta w wyrobie gliceryna umożliwia zmiękczenie woskowiny i ułatwia usunięcie czopu.
  • Krople do uszu LIX sprawdzają się także w przypadku negatywnych skutków częstego korzystania z dousznych słuchawek. Przewód słuchowy w takiej sytuacji może znacznie szybciej zatykać się gromadzącą się wewnątrz woskowiną, a brak wentylacji przyczynia się natomiast do zbierania się wilgoci, która sprzyja infekcjom i stanom zapalnym ucha.

Należy pamiętać o tym, by przed zastosowaniem kropli do uszu zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania i postępować zgodnie z rekomendacjami dotyczącymi ich dawkowania. Już po pierwszej aplikacji można spodziewać się złagodzenia dolegliwości bólowych, zmniejszenia obrzęku, eliminacji swędzenia i zmiękczenia zalegającej wewnątrz woskowiny. Więcej informacji na temat preparatu znajdziesz na stronie https://lix.com.pl/.

Lix krople do uszu 

Wyrób medyczny

Przeznaczenie: Wspomagająco przy: stanach zapalnych objawiających się obrzękiem, bólem i swędzeniem przewodu słuchowego zewnętrznego; dolegliwościach, którym towarzyszy ból spowodowany regularną ekspozycją na działanie wody i wilgoci; dolegliwościach, którym towarzyszy ból spowodowany długotrwałym noszeniem, słuchawek lub woskowiną, która zatyka przewód słuchowy zewnętrzny; dolegliwościach, którym towarzyszy ból spowodowany częstym stosowaniem detergentów, które niszczą naturalną błonę osłaniająca przewód słuchowy zewnętrzny.

Wytwórca: Adamed Pharma S.A.

LIX/13022/03/23 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%