Zamknij

Jak otrzymać e-zwolnienie lekarskie?

12.23, 26.10.2022 Aktualizacja: 12.23, 26.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Na wizytę u lekarza często trzeba poświęcić wiele czasu, a także przebywać w jednym pomieszczeniu z innymi chorymi, co w przypadku chorób zakaźnych może być groźne. Podczas teleporady nie ma konieczności wychodzenia z domu. Lekarz na podstawie objawów, ich czasu trwania i nasilenia może podjąć decyzję o wystawieniu e-zwolnienia lekarskiego. Dowiedz się, jak je otrzymać.

Co to jest e-zwolnienie lekarskie?

Gorączka, osłabienie organizmu lub silne dolegliwości bólowe mogą utrudniać stacjonarną wizytę u lekarza. Alternatywą jest teleporada lekarska, podczas której lekarz może udzielić pomocy oraz wystawić zwolnienie lekarskie. Konsultacje umówić na stronie https://www.welbi.pl/l4-online/. E-zwolnienie to nic innego niż zwolnienie lekarskie, ale w formie elektronicznej. Po wystawieniu przez lekarza jest ono bezpośrednio wysyłane do pracodawcy lub ZUS-u. 

Jakie są korzyści e-zwolnienia lekarskiego?

Zwolnienie lekarskie wystawiane online ma taką samą ważność jak to otrzymywane podczas wizyty w gabinecie lekarskim. Zaletą e-zwolnień jest szybkość ich otrzymania. Lekarz może wystawić taki dokument podczas rozmowy telefonicznej, jeśli uzna, że objawy uniemożliwiają pracę. Nie trzeba umawiać się na wizytę stacjonarną, czekać w kolejce i narażać na kontakt z innymi chorymi, co jest ważne, jeśli objawy wskazują na chorobę zakaźną. Dodatkowo nie ma konieczności samodzielnego dostarczania e-zwolnienia do pracodawcy lub ZUS-u, co jeszcze bardziej oszczędza czas. 

Jak otrzymać e-zwolnienie lekarskie?

Otrzymanie e-zwolnienia jest proste. Wystarczy umówić się na teleporadę z lekarzem. Konsultacja odbywa się drogą telefoniczną, w wybranym przez ciebie dogodnym terminie. Lekarz podczas rozmowy zapyta o dolegliwości i ich nasilenie, czas trwania objawów, stosowane dotychczas leki, a także obecność chorób przewlekłych i przyjmowania innych leków. Warto poinformować go o wszystkich objawach, które cię martwią. Teleporadę można odbyć z lekarzami wielu specjalizacji, np. internistą, laryngologiem, ortopedą, kardiologiem czy dermatologiem. Jeśli na podstawie przekazywanych przez ciebie informacji lekarz uzna, że konieczne jest wystawienie zwolnienia lekarskiego online, poinformuje cię o tym telefonicznie. Prześle również tę informację do pracodawcy.

Czy można otrzymać e-zwolnienie na dziecko?

Dzieci nie mają tak wykształconej odporności jak dorośli, dlatego częściej chorują. Często konieczne jest zostanie z nimi w domu. Podczas teleporady lekarz może również wystawić zwolnienie lekarskie na dziecko. Dzięki temu możesz zaopiekować się swoją pociechą podczas jej rekonwalescencji. Rozmowa z pediatrą także odbywa się w formie konsultacji telefonicznej, dlatego należy przygotować wszelkie informacje o stanie zdrowia dziecka, zażywanych na stałe lekach oraz ewentualnych alergiach. Niektóre maluchy bardzo boją się stacjonarnych wizyt lekarskich, dlatego teleporada może być dobrym rozwiązaniem, w szczególności w przypadku objawów, które wskazują na konkretną przypadłość.

ARTYKUŁ PARTNERSKI

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%