Zamknij

Witamina B12 – w jakiej formie ją przyjmować?

11.12, 25.05.2022 Aktualizacja: 11.12, 25.05.2022
Skomentuj
REKLAMA

Witamina B12 jest jednym ze składników niezbędnych do tego, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Nazywa się ją także „kobalaminą”. Zalecana dawka dzienna to 2,4 μg na dobę. Gdzie występuje naturalnie oraz co robić, aby dostarczyć ją sobie w dostatecznych ilościach?

Gdzie występuje witamina B12?

W naturze źródłem witaminy B12 są ryby, owoce morza, a także wędliny, mięso oraz nabiał, w tym jajka. Niestety, nie zawsze jest możliwe dostarczenie jej w tej postaci – na przykład weganie i wegetarianie nie sięgną po wędliny, można mieć także ścisłą dietę z powodu chorób czy też problemów natury gastrycznej. Brak B12 mogą powodować również złe nawyki żywieniowe. 

Ponieważ jej udział w procesach organizmu jest niezwykle istotny, warto wówczas sięgnąć po suplementy B12 w formie tabletek.

Efekty działania witaminy B12

Witamina B12 pełni kluczową rolę w funkcjonowaniu newralgicznych stref organizmu – zaczynając od udziału w syntezie kwasów DNA i RNA, poprzez produkcję czerwonych krwinek, na funkcjonowaniu układu kostnego kończąc. Pomaga również w skupieniu oraz zachowaniu dobrej pamięci. Jej niedobór może mieć niezwykle negatywny wpływ na zdrowie. 

Osoba, której brak dostatecznej ilości witaminy B12 w organizmie, popada w stany depresyjne, łatwo się męczy oraz odczuwa permanentne zmęczenie. To znacznie obniża komfort życia, a przy dłuższym niedoborze efekty są jeszcze gorsze – obejmują m.in. zawroty głowy, problemy z chodzeniem, a nawet zaburzenia czucia. Dlatego warto zabezpieczyć się przed tymi negatywnymi efektami.

W jakiej formie przyjmować B12?

Jeśli chcesz mieć pewność, że codziennie spożywasz wystarczające ilości witaminy B12, zajrzyj na stronę drogeriadrzdrowie.pl. Znajdziesz tam suplementy witaminy B12 w wygodnej formie tabletek lub kapsułek. Pochodzą one od renomowanych producentów, dzięki czemu zadbasz o bezpieczną i właściwą ilość dostarczanej witaminy B12 do Twojego organizmu.

Oto dwa przykłady:

Naturell Metylo-B12 500 – 60 tabletek zawierających metylokobalaminę, zalecane w diecie wegetariańskiej i wegańskiej;

SOLGAR Witamina B12 Naturalna 100 µg 0 199 tabletek – produkt bezglutenowy, przeznaczony do spożywania w trakcie posiłków. 

Możesz również zdecydować się na wybranie kompleksu, który oprócz witaminy B12 zawiera również inne niezbędne dla zdrowia składniki. 

Zarówno czystą witaminę B12, jak i połączoną z innymi składnikami znajdziesz w dobrej cenie na stronie drogeriadrzdrowie.pl. Zajrzyj i zamów już dzisiaj!

ARTYKUŁ PARTNERSKI

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

przyrodnikprzyrodnik

1 0

Kamera na gniazdo bociana w Orzechowie nie działa. 12:33, 25.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EkoidiociEkoidioci

0 0

Wiec po co ekoterroryści typu s.spurek, wpychają nam trawę i robaki jako jedzenie? 09:31, 26.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%