Zamknij

Nowi rekruci przegzaminowani na pętli taktycznej

08:49, 11.09.2021 | F.B
Skomentuj
REKLAMA

68 nowych rekrutów walczyło w czwartek pod Lesznem na egzaminie zwanym „pętlą taktyczną” o możliwości złożenia przysięgi wojskowej i wstąpienia w szeregi wielkopolskiej „Dwunastki”. Oprócz nich w tym samym czasie grupa bardziej doświadczonych żołnierzy podnosiła swoje umiejętności z zakresu walki wręcz i działań bojowych w budynkach w ramach szkolenie doskonalącego.

12. Wielkopolska Brygada OT nie zwalnia tempa, cały czas rekrutuje nowe osoby oraz prowadzi intensywne szkolenia. 27 sierpnia kolejna grupa ochotników zdecydowała się wstąpić w szeregi WOT i kierować się mottem: „Zawsze Gotowi – Zawsze Blisko” Swoją przygodę z mundurem rozpoczęli od intensywnego szkolenie podstawowego, a po jego zakończeniu i złożeniu przysięgi rozpoczną służbą w batalionach lekkiej piechoty w Śremie, Lesznie, Dolaszewie pod Piłą i w Skwierzynie.

– W czasie 16-dniowego szkolenia podstawowego rekruci opanowują absolutne podstawy wojskowego rzemiosła. Żołnierz będzie przygotowany do prowadzenia działań bojowych zgodnie z przeznaczeniem po okresie zakończeniu 3 letniego okresu szkolenia. Wtedy to dopiero cały pododdział osiąga  tzw. gotowość do podjęcia działań – podkreśla ppłk Dariusz Wyrzykowski, dowódca leszczyńskich terytorialsów.

Mimo, że ćwiczenia wojskowe są dużym obciążeniem i wyzwaniem to na dołączenie do wielkopolskich terytorialsów zdecydowały się także 24 kobiety, które swoim hartem ducha i determinacją często dorównują mężczyznom.

– Szkolenie nie należy do najłatwiejszych. Są wzloty i upadki, ale jeśli ktoś ma dużo motywacji i ma takie zacięcie to da sobie radę – podsumowuje rekrut Milena Malicka, która już w sobotę złoży uroczystą przysięgę wojskową i stanie się pełnoprawnym żołnierzem WOT.  

Oprócz młodych żołnierzy na poligonie pod Lesznem odbyło się także szkolenie bardziej doświadczonych żołnierzy leszczyńskiego batalionu WOT. Podnosili oni miedzy innymi swoje umiejętności z zakresu walki wręcz i walki w bliskim kontakcie w terenie zurbanizowanym.

mjr Marcin Misiak

12 Wielkopolska Brygada WOT

  

(F.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%