Funkcjonariusze z Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu przeprowadzili 23 czerwca działania na terenie województwa wielkopolskiego. Przeszukali dziewięć lokalizacji, zabezpieczając dokumentację księgową, nośniki danych oraz kopie binarne laptopów, telefonów i innych urządzeń elektronicznych.
Według ustaleń KAS właściciele firm z branży transportowej mieli zaniżać swoje zobowiązania podatkowe, nie wykazując pełnych przychodów uzyskiwanych od wybranych zagranicznych kontrahentów. W efekcie – jak podaje skarbówka – nie opodatkowano ponad 40 mln zł.
– Jak ustalono, właściciele firm z branży transportowej zaniżali swoje zobowiązania podatkowe, nie deklarując całości przychodów na rzecz wybranych kontrahentów zagranicznych, w wyniku czego nie opodatkowali ponad 40 mln zł – informuje Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.
W ramach działań Generalny Inspektor Informacji Finansowej zablokował rachunki bankowe uczestników procederu, zabezpieczając prawie 2,5 mln zł. Wszczęto cztery kontrole celno-skarbowe, a pięć osób zostało przesłuchanych w charakterze świadków.
Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Krajowa Administracja Skarbowa podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy.

kto12:20, 26.06.2026
szkoda że nie napisali które firmy
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz