Zamknij

Muzyka, licytacje i słodycze. Koncert dla Olgi Miśkiewicz już w czwartek

22:50, 21.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

25 listopada o 18.00 w WOK-u odbędzie się koncert charytatywny dla Olgi Miśkiewicz, 2-latki chorej na rdzeniowy zanik mięśni. To inicjatywa Powiatowej Szkoły Muzycznej we Wrześni. 

Historię małej Olgi z pobliskiego Kiszkowa zna wielu wrześnian. Dziewczynka cierpi na ciężką chorobę genetyczną. Organizm Olgi nie produkuje białka, które odżywia neurony, odpowiedzialne za pracę mięśni. Mięśnie - odpowiedzialne za ruch, ale też mówienie, połykanie i oddychanie - umierają.

Jedyną szansą dla dziewczynki jest terapia genowa, która kosztuje ok. 8 mln zł! Dzięki zbiórkom i akcjom charytatywnym udało się uzbierać już większość tej ogromnej kwoty. Brakuje jeszcze ponad 500 tys. zł. Pieniądze potrzebne są jak najszybciej, bo lek musi zostać podany zanim Olga osiągnie 14 kg wagi. 

Do akcji pomocy włącza się Powiatowa Szkoła Muzyczna we Wrześni, która w najbliższy czwartek organizuje imprezę charytatywną dla Olgi. Wystąpi utalentowana młodzież z Wrześni, Poznania, Gniezna i Konina. W planie są także licytacje oraz kiermasz ciast. Na aukcjach można będzie nabyć m.in. koszulkę z autografami najlepszych polskich skoczków narciarskich. 

Bezpłatne wejściówki można odbierać w WOK-u oraz Powiatowej Szkole Muzycznej we Wrześni (ul. Wojska Polskiego 1). 

Olgę można także wesprzeć: TUTAJ.

Fot. Facebook/Razem dla Olgi

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%