Zamknij

Stroik wielkanocny - konkurs Wielkopolskiej Izby Rolniczej

16:47, 07.03.2021 | F.B
Skomentuj
REKLAMA

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy są okazją do przygotowania ozdób, które przystroją nasze domy w tym wyjątkowym czasie. Wielkopolskie tradycje związane z celebracją tych najważniejszych w kulturze chrześcijańskiej świąt często mają swoje korzenie w dawnych słowiańskich  obrzędach związanych z budząca się do życia przyrodą. Wiele z tych dawnych tradycji jest ciągle kultywowanych i przejawia się właśnie w ozdobach, które goszczą w na wielkanocnym stole oraz w naszych domach. Aby zachęcić do przygotowania własnoręcznie ozdób wielkanocnych i przy tej okazji do poznania ich symboliki, Wielkopolska Izba Rolnicza zaprasza do udziału w konkursie na stroik wielkanocny.

Aby wziąć udział w Konkursie należy własnoręcznie i z wykorzystaniem naturalnych materiałów przygotować stroik/ozdobę, który będzie nawiązywał do regionalnych tradycji wielkanocnych. Ocena pracy dokonana zostanie na podstawie analizy zdjęć lub filmików dokumentujących powstanie ozdoby oraz jej szczegółowego opisu (opis powinien zawierać uzasadnienie związku z tradycją i regionem, a także wyszczególnienie materiałów, które zostały użyte do przygotowania ozdoby). Na tej podstawie Komisja Konkursowa wybierze laureatów konkursu oraz zdecyduje o przyznaniu nagród.

Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń prowadzących działalność na terenach wiejskich oraz do osób indywidualnych zamieszkałych na terenach wiejskich województwa Wielkopolskiego. Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres [email protected] Konkurs trwa od 15 lutego do 9 kwietnia, a wiec przez cały okres Wielkiego Postu i Świąt Wielkiej Nocy. Rozstrzygniecie planowane jest na 23 kwietnia 2021 roku. Dla autorów najciekawszych prac przygotowane zostaną nagrody. Zdjęcia prac będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz w mediach społecznościowych i posłużą do promocji wielkopolskich tradycji związanych z Wielkanocą.

Organizatorem konkursu jest Wielkopolska Izba Rolnicza, a partnerem Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Szczegółowe informacje o konkursie znaleźć można w regulaminach oraz pod nr tel. 733 170 780 lub e mail [email protected]

(F.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%