Kartka z kalendarza

Zamknij

Kartka z kalendarza – 2 kwietnia. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

MOK 07:00, 02.04.2026 Aktualizacja: 18:59, 31.03.2026
Skomentuj Kartka z kalendarza – 2 kwietnia. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

🧩 Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Dzień ustanowiony przez ONZ, którego celem jest zwiększanie świadomości społecznej na temat autyzmu. To okazja, by mówić o akceptacji, zrozumieniu i potrzebie wsparcia osób w spektrum oraz ich rodzin.

👤 Imieniny obchodzą:

Franciszek – z łaciny, oznacza „wolny człowiek”

Irmina – germańskie, oznacza „silna”, „potężna”

Leopold – oznacza „odważny wśród ludzi”

📚 Ciekawostki:

W 2005 roku zmarł Jan Paweł II – papież Polak, jedna z najważniejszych postaci XX wieku, który odegrał ogromną rolę w przemianach politycznych i duchowych w Europie.

W 1805 roku urodził się Hans Christian Andersen, autor takich baśni jak „Brzydkie kaczątko” czy „Królowa Śniegu”, które do dziś są znane na całym świecie.

W 1845 roku francuscy fizycy wykonali pierwsze w historii zdjęcie Słońca, co było ogromnym przełomem w rozwoju fotografii i badań kosmosu.

(MOK)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%