Zamknij

Dlaczego warto uczyć dzieci programowania? Jaki kurs wybrać?

00:01, 04.10.2021 artykuł sponsorowany
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com

Programowanie dla dzieci i nastolatków, we współczesny pełnym cyfryzacji świecie, jest zajęciem niezwykle ważnym. Wielu, umiejętność programowania stawia na równi z nauką czytania i liczenia. 

Programista to zawód, który w dzisiejszych czasach jest wręcz niezbędny. Rozwój technologii sprawia, że zapotrzebowanie na tego typu pracowników  rośnie. Miejsc pracy przybywa w zastraszającym tempie, pracowników natomiast... wciąż jest za mało. Zawód ten uznaje się za pracę marzeń, bo daje możliwość rozwoju. Ofert pracy jest mnóstwo, a zarobki są zdecydowanie powyżej przeciętnych.

Rodzice by zaprogramować przyszłość dzieci bardzo często wysyłają je na zajęcia związane z kodowaniem. Takie zajęcia to przede wszystkim zabawa. 

To język prostych przekazów, które ułatwią dziecku pierwsze kroki w świecie technologii. Nauka programowania dla dzieci może dać nie tylko dobry start w przyszłość. Takie zajęcia pomagają uczyć logicznego myślenia, cierpliwości, a także pozwalają lepiej poznać i zrozumieć świat nowych technologii. Najmłodsi, dzięki temu zyskują umiejętności, które przydatne będą w wielu aspektach. 

W dzisiejszym świecie istnieje wiele narzędzi i programów, które przystępny sposób wykładają kodowanie. Dostępnych jest również mnóstwo kursów.

W jakim wieku dziecko może zacząć programować?

W dobie cyfryzacji i technologii dzieci już od najmłodszych lat mają dostęp do komputerów czy telefonów komórkowych. Rodzice powinni zadbać, by czas, który spędzają przed ekranami był wykorzystany efektywnie. Najlepiej by była to edukacja przez zabawę. Tak jest z kodowaniem. 

Kiedy zatem dziecko powinno po raz pierwszy zetknąć się z programowaniem? To wiek wczesnoszkolny, kiedy dziecko zna cyfry i litery. Umiejętność czytania i pisania, w pierwszej fazie, nie jest jeszcze potrzebna. Dla lepszego zrozumienia kodu, jego zależności w kolejnych fazach nauki będzie jednak konieczna. 

Postaw na kompleksowość

Architekci Przyszłości stawiają na kompleksowość, dostosowują zajęcia do odpowiednich grup wiekowych w taki sposób, aby były interesujące i łatwo przyswajalne.

- Dobrze wiemy, że to właśnie wiedza teoretyczna poparta praktyczną przynosi najskuteczniejsze efekty edukacyjne. Dzięki tej pierwszej jesteśmy w stanie posiąść informacje na dany temat, natomiast znajomość tej drugiej pozwala nam ją w pełni wykorzystać w rzeczywistości - mówi Michał Wiliński.

W jaki sposób prowadzony jest kurs? 

Zajęcia prowadzone są w formie online w oparciu o platformę Google Meet. Wszystkie zajęcia są nagrywane i zapisywane, dzięki czemu przez cały okres kursu uczeń może przyswoić zdobytą wiedzę.

Wszystkie kursy prowadzone są w oparciu o darmowe programy dostępne w wersji przeglądarkowej bądź do pobrania. Dla każdej lekcji dostępny jest materiał przygotowujący i podsumowujący zdobytą wiedzę w formie pliku pdf.

Zajęcia prowadzą doświadczeni mentorzy, którzy mają doświadczenie zawodowe w prowadzonym kursie, zdobywane zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Swoim entuzjazmem i umiejętnościami chcą dzielić się ze wszystkimi uczestnikami kursów. 

Jakie kursy? 

Najmłodsze dzieci (od 7 do 10 lat) mogą w bezpieczny sposób zrobić pierwszy krok w cyfrowym świecie. Specjaliści przygotowali kurs "Nowicjusz w świecie Scratch", gdzie poznasz platformę Scratch, dowiesz się czym są zmienne, jak działa instrukcja warunkowa oraz układ współrzędnych. Możesz wybrać także inne kursy - "Debiutant programowania", "Adept IT", "Mistrz kodu". 

Architekci Przyszłości mają również ofertę skierowaną dla osób w wieku 11-15 lat i młodzieży powyżej 16 roku życia.

Szczegółowe informacje na temat kursów znajdziesz TUTAJ.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%