Zamknij

Kulturalny rozkład jazdy na trzeci tydzień sierpnia

13.50, 12.08.2022 J.G
Skomentuj
REKLAMA

Koncerty, pikniki i na deser dwie wspaniałe imprezy związane z folklorem. Tak zapowiadają się wydarzenia na najbliższe dni.

Imprezowy weekend tradycyjnie rozpocznie piątkowy koncert na rynku. W tym tygodniu w cyklu „Piątki z jazzem i nie tylko” wystąpi Hubert Kulig z zespołem w repertuarze poświęconym legendarnemu amerykańskiemu gitarzyście Patowi Metheny’emu. Początek o 20.00.

W sobotę (13 sierpnia) od 14.00 do 18.00 na stadionie nadwarciańskim w Pyzdrach odbędzie się piknik wojskowy organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W programie m.in. pokaz sprzętu wojskowego, wojskowa grochówka i atrakcje przygotowane przez żołnierzy. Udział w wydarzeniu potwierdziły: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Koninie, 3. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego z Powidza, 16. Jarociński Batalion Remontu Lotnisk, 12. Wielkopolska Jednostka Obrony Terytorialnej, Żandarmeria Wojskowa z Powidza, Stowarzyszenie Zabytkowych Pojazdów Mechanicznych Cywilnych i Wojskowych ,,Zajezdnia'' z Nowego Miasta, 12. Dywizja Zmechanizowana ze Szczecina, 11. Dywizja Kawalerii Pancernej z Żagania i Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych z Poznania.

W niedzielę (14 sierpnia) gród w Grzybowie zaprasza na rodzinną niedzielę z historią. Dzieci będą mogły wcielić się w rolę budowniczych grodu, wziąć udział w grze terenowej i wraz z rodzicami zwiedzić ekspozycję.

Także w niedzielę od 16.00 do 18.00 na kole amfiteatru we Wrześni impreza z cyklu „Niedziele dla milusińskich”. Tym razem poprowadzi je przedszkole Tęczowa Chatka.

O 18.00 w amfiteatrze kolejny szlagierowy koncert. W tym tygodniu gwiazdą będzie Ryszard Sawicki. Artysta śpiewa od ponad 30 lat, ale na śląskiej scenie zadebiutował dopiero w 2017 roku. Pochodzi ze Szczecina. W latach 80. i 90. występował z czołowymi polskimi wykonawcami, a następnie wyjechał na 20 lat do Kanady. Jego piosenki utrzymane są nie tylko w klimatach szlagierowych. Ryszard Sawicki doskonale czuje się też w rockowych rytmach i romantycznych balladach.

W poniedziałek (15 sierpnia) przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. To dzień wolny od pracy. Warto wybrać się do skansenu w Dziekanowicach, gdzie będzie można poznać zwyczaje ludowe związane z tym świętem. O 12.00 w zabytkowym drewnianym kościele poświęcenie bukietów. Na placu wiejskim z kolei odbędzie się targ, na którym można będzie kupić zioła, kwiaty, przetwory oraz miód i wyroby pszczele.

O 17.00 w Muzeum Regionalnym we Wrześni otwarta zostanie wystawa „Polki w mundurach”. Odwiedzający będą mogli poznać historię Ochotniczej Legii Kobiet organizacji bojowej założonej w 1918 roku we Lwowie.

Ciekawe wydarzenie szykuje się też we wtorek. Do Wrześni zawitają uczestnicy XX Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje”. O 17.00 na scenie amfiteatru wystąpią zespoły z Ekwadoru, Kolumbii, Serbii, Słowenii, Turcji oraz Polski. O 16.45 uczestnicy przeprowadzą krótkie warsztaty ludowe dla dzieci. Wstęp jest wolny. Warto się wybrać!

Będę też stałe wydarzenia wakacyjne. We wtorek 16 sierpnia o 10.00 w WOK-u pokaz iluzji dla najmłodszych, a w czwartek 18 sierpnia kolejny z Wakacyjnych Poranków Filmowych w kinie Trójka.

Na horyzoncie rysuje się już przyszły weekend, a wraz z nim pełen atrakcji Festiwal Food Trucków przy tężni.

Fot nagłówkowe: Facebook/ World Folk Review INTEGRATION Poznań

(J.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%