Zamknij

Niespodzianka. MKS nie sprostał roli faworyta

21:25, 18.12.2022 . Aktualizacja: 21:26, 18.12.2022
Skomentuj

O ostatnim w roku 2022 meczu wrzesińskich koszykarzy trzeba będzie szybko zapomnieć. MKS wysoko przegrał na własnym pakiecie z niżej notowanym AZS Politechniką Poznańską.

Podopieczni trenera Zbigniewa Rakowskiego przegrali pierwszą kwartę. Przegrali nieznacznie, więc nieliczni kibice nauczeni doświadczeniem spodziewali się zwrotu akcji. Tym bardziej, że pierwszym meczu rozgrywanym w Poznaniu MKS wygrał 16 punktami. Niestety, z każdą następną kwartą było gorzej. W trzeciej wrześnianie zdobyli ledwie 7 oczek, a rywale dziurawili kosz hali przy Słowackiego. Czwarta odsłona była już tylko dogrywaniem meczu. Ci bardzo nieliczni, którzy przedłożyli lokalny basket nad finał piłkarskich mistrzostw świata, musieli pluć sobie w brodę. Dla akademików była to dopiero trzecia wygrana w sezonie.

III liga, MKS Września – AZS Politechnika Poznańska 49:80 (17:21, 12:17, 7:24, 13:18)

Punkty dla MKS-u zdobyli: Baranowski (14), Makowski (12), Szeszycki (11), Dembiński (4), Nowak (3), Pecyna (2), Andrzejewski (2), Prętkowski (1).