Zamknij

Światowe krążki dziewczyn Hwaranga

13:15, 14.09.2022 . Aktualizacja: 07:34, 15.09.2022
Skomentuj

Taekwondziści Hwaranga zaczęli jesienne wojaże po kraju. W ubiegły weekend czteroosobowa ekipa wystąpiła w zawodach Pucharu Świata G2 - Polish Open we Warszawie. Wystąpiła z powodzeniem, bo ze stalicy przywiozła dwa krążki.

Impreza miała swój sportowy wymiar. Świadczy o tym i sama nazwa i olbrzymi frekwencja. Na tatami zaprezentowało się około 700 zawodników.

W sobotę do rywalizacji przystąpili kadeci i juniorzy, wśród których byli zawodnicy UKS Hwarang Września. Na planszy pojawiły się juniorki Wiktoria Grześkowiak, Martyna Zielińska i Sara Surtel oraz kadet Michał Filipczak

Brązowe medale wywalczyły po zaciętych pojedynkach Grześkowiak i Surtel. Wiktoria w walce ćwierćfinałowej pokonała Alice Bulow ze Szwecji, a w półfinale uległa Niemce Johannie Rommel.Sara pokonała Lisbeth Mahesh z Irlandii oraz Czeszkę Adelę Plecalovą, a uległa w półfinale Paulinie Aminaskaite z Litwy. Pozostałym dwojgu naszych zawodników nie udało się stanąć na pucharowym podium.

W niedzielę w Pucharze Świata wystartowali seniorzy. W tej kategorii wystąpiła Dagmara Haremza, wychowanka Hwartanga, obecnie zawodniczka AZS AWF Poznań i reprezentantka Polski w kategorii +73kg. Wrześnianka pewnie pokonała Hiszpankę Desiree Rivadulla Lorenzo 2-0, natomiast do wali półfinałowej nie wyszła ze względu na dokuczający jeszcze uraz. Już niedługo będziemy trzymać kciuki za Dagmarę, bo reprezentować będzie Polskę na Mistrzostwach Europy U21, które odbędą się w Albanii.

AKTUALIZACJA: Dagmara Haremza dostała zaproszenie od Światowej Federacji Taekwondo do wzięcia udziału w Grand-Prix G6 w Manchesterze. Impreza zostanie rozegrana od 20 do 24 października.