Wrześnianie na salonach. Udany występ hwarangów

09:00, 15.09.2021 L.N Aktualizacja: 09:01, 15.09.2021

Taekwondziści Hwaranga dzielnie walczyli w rozegranym w Warszawie Pucharze Świata. Przywieźli do Wrześni brąz.

Ponad 700 zawodników rywalizowało w stolicy w Puchar Świata G1 – Polish Open. W tej grupie było czworo wychowanków wrzesińskiego klubu, którzy walczyli w grupie seniorów.

Najskuteczniej walczyła Weronika Przybysz, która w kategorii seniorek –67 kg zdobyła brązowy medal. Wrześnianka pokonała Francuzkę Karinę Youkoubovą (29-9) i Hiszpankę Cecilię Castro Burgos (16-15). Dopiero w walce, która dawała awans do ścisłego finału, uległa Norweżce Mari Romundset Nilsen (4-6).

Pozostała trójka naszych zawodników zgodnie zajęła wysokie, piąte miejsca. Najbliżej podium była startująca w kategorii +73 kg Dagmara Haremza. W swojej pierwszej walce pokonała Norweżkę Randi Dyngeland (18-9), a w pojedynku o wejście do strefy medalowej uległa jedynie 4-5 Austriaczce Marlene Jahl.

Krystian Haremza startujący w kategorii +87 kg także nieznacznie (11-13) przegrał walkę o strefę medalową. Uległ Francuzowi Omarowi El Yazidi (11-13). Wcześniej wygrał z Niemcem Julienem Pascalem Weberem (16-7).

Na głęboką wodę została rzucona 17-letnia Patrycja Kasperska. Mimo że w kategorii –73 kg musiała walczyć z seniorkami, w pierwszej rundzie wysoko (26-6) pokonała Francuzkę Maimounę Mendy (26-6). Medal był jednak zawieszony wysoko. W kolejnej walce Patrycja uległa Niemce Yannie Schneider (10-32).

Więcej informacji o występie wrześnian w stolicy będzie można znaleźć w piątkowym wydaniu „WW”.