Udane łowy dominatorów z Hwaranga

16:34, 31.05.2021 L.N Aktualizacja: 21:16, 31.05.2021

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim rozegrano w miniony weekend w Warszawie. Tradycyjnie już świetnie w stolicy spisali się wrześnianie.

Pierwsze do boju ruszyły nasze juniorki. Pięć zawodniczek UKS Hwarang Września miało chrapkę na medale. Skończyło się na trzech. Tytuł mistrzowski w kategorii +68 wywalczyła Patrycja Kasperska. Srebrny medal w kategorii -42 kg zdobyła Wiktoria Grześkowiak. Na trzecim stopniu podium po walkach w kategorii – 52 kg stanęła Sara Surtel.

Nikola Haremza tym razem zajęła piąte miejsce, a Iga Bachorska została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji.

W niedzielę na tatami stanęli młodzieżowcy. W tej kategorii wiekowej wystartowało troje wrześnian, choć cała trójka to obecnie zawodnicy reprezentujący AZS AWF Poznań. Wychowankowie trenera Tomasza Haremzy nie mieli sobie równych i wywalczyli trzy tytuły mistrza kraju. Weronika Przybysz triumfowała w kategorii -67 kg, Dagmara Haremza zdominowała kategorię +67 kg, a Krystian Heremza pokonał wszystkich rywali w kategorii +80 kg.

Wrzesińska myśl szkoleniowa (oczywiście ta hwarangowa) święciła triumfy. Nie pierwszy raz i nie ostatni. Więcej o mistrzostwach będzie można przeczytać w piątkowym wydaniu „WW”.