Wrzesińskie podium w lekkoatletycznych ostatkach

07:12, 10.10.2022 . Aktualizacja: 13:15, 10.10.2022

Na rozegranych w czwartek 6 października w Poznaniu Finale Wojewódzkim Festiwalu Sztafet świetnie zaprezentowali się nasi młodzi lekkoatleci. Z bieżni stadionu na Golęcinie podnieśli cztery krążki.

Mistrzami Wielkopolski w sztafecie szwedzkiej dziewcząt starszych (100-200-300-400 m) zostały uczennice SSP Kaczanowo. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Lena Baranowska, Zuzanna Andrzejaszek, Agata Dziekan i Oliwia Andrzejaszek (na zdjęciu głównym).

Srebrny medal w sztafecie szwedzkiej dziewcząt młodszych wywalczy reprezentantki SSP nr 3 Września. Na niewątpliwy sukces zapracowały: Anna Szafraniak, Aleksandra Kosmowska, Amelia Brandt, Matylda Gruszczyńska.

W sztafecie szwedzkiej chłopców starszych jako trzeci zespół linię mety minęli uczniowie SP Nekla. Brązowe medale przypadły w udziale: Igorowi Mikuckiemu, Adamowi Nowakowskiemu, Olgierdowi Jackowskiemu i Krzysztofowi Baumowi.

Także trzecie miejsce w sztafecie szwedzkiej chłopców młodszych wywalczyli reprezentanci SSP nr 3 Września. Na podium stanęli: Krystian Kosmala, Oskar Jakubowski, Bruno Pruchnik, Gracjan Wyrozumialski.

Blisko podium były dziewczyny z SSP nr 2 Września, które zarówno w grupie młodszej jak i starszej sztafety 4x100 m zajęły piąte miejsca. Siódma lokata przypadłą dziewczynom i chłopcom z SSP Kaczanowo w sztafetach 4x100 m i chłopcom SSP nr 2 w tej samej konkurencji.

W kategorii szkół ponadpodstawowych dziewczyny z LO Września zajęły czwarte miejsce w sztafecie 4x100 m.