Dwa medale Marty. Oba na płotkach

13:01, 17.09.2021 L.N Aktualizacja: 13:01, 17.09.2021

Rozegrane w miniony weekend w Szczecinie Lekkoatletyczne Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików przyniosły wrzesińskiemu Orkanowi dwa medale. Oba wywalczyła Marta Pawłowska.

Zawodniczka trenera Adama Kaczora wystartowała na dwóch dystansach. W eliminacjach biegu na 80 m przez płotki poprawiła swój rekord życiowy na 11,94 s. Swoją wyższość nad konkurentkami udowodniła w finale, choć na wywalczenie złota wystarczył „jedynie” czas 12,29 s. Marta raz jeszcze stanęła na podium, choć już tylko na drugim stopniu. W biegu na 300 m pł. osiągnęła czas 47,63 s, co też jest jej rekordem życiowym. Płotkarka 25 września w Karpaczu wystartuje w mistrzostwach kraju U-16, gdzie będzie chciała potwierdzić wysoką formę.

W Szczecinie z dobrej strony pokazał się drugi zawodnik Adama Kaczora, Mateusz Meller, któremu w biegu na 110 m pł. do brązu zabrakło 0,01 s, a rekord wyśrubował do 17,23 s. Na 300 m pł. zajął 7. miejsce z życiówką 44,46 s.

Filip Nawrocki, zawodnik Andrzeja Pujdaka, zajął 6. miejsce w biegu na 1000 m z czasem 2.29,0 min.