Szybkie trzy punkty i do domu

18:35, 25.01.2023 . Aktualizacja: 18:35, 25.01.2023

Krispol z łatwością ograł w środę w Spale miejscowy SMS 3:0. Komplet punktów był warunkiem pozostania w walce o utrzymanie się w I lidze. Mecz 20. kolejki na prośbę gospodarzy został rozegrany awansem.

Młodzież z SMS Spała jest w lidze jedynie dostarczycielem punktów. Mecz wrześnianie musieli wygrać i przywieźć do domu wszystkie oczka. Bez problemy zrealizowali plany.

Pierwszy punkt pojedynku atakiem z pierwszej strefy zdobył Kacper Ratajewski. Niestety, z kolejnych sześciu piłek aż pięć wygrali gospodarze i trzeba było gonić wynik. Na prowadzenie 10:9 wyprowadził nas po kontrze z prawego skrzydła Jakub Buczek. Blok Ernesta Kaciczaka i kolejny punkt Ratajewskiego na dobre uspokoiły naszych siatkarzy. Nie mieli już problemów z powiększeniem przewagi i wygraniem pierwszej odsłony.

Pomarańczowi dobrze weszli też w drugiego seta. Szybko, zaraz po bloku Piotra Lipińskiego, objęli trzypunktowe prowadzenie (6:3). Wrześnianie wygrali partię zdecydowanie dominując na siatce. Już po tym secie wszyscy z naszej wyjściowej szóstki mieli zaliczony minimum jeden blok.

Podobnie jak w pierwszej, tylko początek trzeciej odsłony spotkania był wyrównany. Jako pierwsi dwupunktową przewagę (8:6) wywalczyli siatkarze trenera Mariana Kardasa. W połowie partii po błędzie rywali prowadziliśmy 12:7, a potem przewaga już tylko rosła i rosła.

Najmniej zapracowanym siatkarzem był Bartosz Zieliński (na zdjęciu). Rywale polowali zagrywką w przyjmujących, dlatego nasz libero odebrał w całym meczu tylko pięć serwisów! MVP pojedynku wybrano Kacpra Ratajewskiego, który w środę skutecznie zastąpił na ataku Maciaja Tuptę.

Krispol wyprzedził na ten moment w tabeli Legię, ale ma jeden rozegrany mecz więcej niż warszawianie. Wrześnianie zajmują 14. pozycję i do 13. Astry Nowa Sól, która jest ostatnim bezpiecznym zespołem, brakuje im trzech punktów.

I liga, SMS PZPS Spała – Krispol Września 0:3 (18:25, 17:25, 14:25)

Krispol: Lipiński (1 pkt), Ratajewski (10), Kaciczak (12), Buczek (11), Cichosz-Dzyga (4), Laskowski (12), Zieliński (libero) oraz Olszewski (1), Ziółkowski (1), Tupta (0)