Złoty set dla Legii. Krispol ósmy

20:17, 24.04.2022 . Aktualizacja: 20:17, 24.04.2022

Sezon dla naszych siatkarzy kończył się w niedzielę. Nie byłą to jednak złota niedziela.

Po czwartkowej wygranej w Warszawie Krispol był faworytem drugiego meczu z Legią. W hali przy Wojska Polskiego wrześnianie walkę podjęli dopiero na samym finiszu. Zdecydowanie za późno.

Pierwszy set przebiegał bez historii. Niemal od samego początku prowadzenie objęli legioniści i skutecznie je powiększali.

Do połowy drugiej odsłony grano punkt za punkt. Warszawianie odskoczyli na 17:15. Gdy Kopij źle ocenił flota Patryka Akali, a Adrian Kopij został zatrzymany na prawym skrzydle, stało się jasne, że seta nie da się uratować.

Trzecia odsłona była niemal dokładną kopią drugiej. Pomarańczowi przegrali mecz 0:3 i do rozstrzygnięcia kwestii, która drużyna zasługuje na siódme miejsce potrzebny był „złoty set”.

Przy zmianie stron dwoma oczkami prowadzili goście, ale błędy legionistów dały nam prowadzenie 9:8. Pierwszą piłkę meczową otrzymali jednak rywale, drugą wrześnianie, kolejne ponownie warszawianie i to oni, po dłuższej grze na przewagi, wygrali do 17. W ostatniej piłce zablokowali Roberta Brzóstowicza, zdecydowanie najskuteczniejszego zawodnika tej fazy gry.

I liga, Krispol Września – Legia Warszawa 0:3 (15:25, 21:25, 22:25) i 0:1 (złoty set 17:19)