Wrzesińscy pierwszoligowcy bez błysku

19:53, 09.04.2022 . Aktualizacja: 19:54, 09.04.2022

Pierwszy mecz pierwszej rundy play-off i pierwsza porażka. Pomarańczowi siatkarze przegrali w Będzinie z faworyzowanym MKS-em 0:3.

W fazie play-off nie ma meczów mniej ważnych, a w grze do dwóch wygranych tym bardziej. Choć drugi zespół rundy zasadniczej był zdecydowanym faworytem, w sercach kibiców Krispolu nadzieja na miłą niespodziankę zajmowała dużo miejsca.

Od pierwszych piłek sobotniego pojedynku oba zespoły miały pewne problemy z dobrym przyjęciem zagrywki, toteż gra toczyła się z wyłączeniem środka. W połowie partii to MKS uzyskał dwupunktową przewagę (14:12). Gdy wzrosła ona do 4 oczek (20:16), poprzeczka okazała się zawieszona już za wysoko. Seta atakiem zakończył były krispolowiec Jakub Rohnka.

Po bloku na Mateuszu Łysikowskim pierwszą dwupunktową przewagę MKS wywalczył przy 10:8. Od tego momentu to pomarańczowi zdobyli trzy kolejne piłki. Niestety, szybko oddali pięć i sytuacja była już niewesoła (12:16). Po dwóch blokach Łysikowskiego na Musiale wyszliśmy nawet na prowadzenie 21:20, ale zaraz nasz przyjmujący zaatakował w aut. Będzin otrzymał piłkę setową, jednak partię rozstrzygnął dopiero za piątym podejściem.

Początek trzeciego seta był udany dla wrześnian. Pomarańczowi prowadzili 9:6, ale kilka minut przestoju dało rywalom sześć kolejnych piłek. Po autowym ataku Mateusza Lindy Będzin prowadził 17:13, chwilę później 20:16 i nadzieja na przedłużenie meczu zaczęła się oddalać. Losów seta nie udało się odwrócić.

Krispol przegrał, bo nie potrafił zatrzymać Brandona Coppersa (20 pkt). Ustępował też rywalom w przyjęciu, a bez tego elementu ofensywa mocno uleje.

MKS Będzin – Krispol Września 3:0 (25:22, 29:27, 25:22)

Krispol: Lipiński, Linda, Jankowski, Brzóstowicz, Kopij, Łysikowski i Zieliński (libero) oraz Rymarski, Cieślik, Wachowicz