Zamknij

Krispol się nie zatrzymuje. Bydgoszcz zdobyta!

20:20, 09.03.2022 . Aktualizacja: 20:20, 09.03.2022
Skomentuj

W rozegranym awansem meczu 30. kolejki I ligi siatkówki mężczyzn nasi reprezentanci pokonali Visłę w Bydgoszczy 3:1. Była to szósta kolejna wygrana zawodników Mariana Kardasa.

Wrześnianie w środowy wieczór potykali się z trzecią siłą I ligi. Z bydgoszczanami jeszcze nigdy nie wygrali nawet seta, toteż trudno było być przed meczem hurra optymistą.

Pierwsza część inauguracyjnego seta była wyrównana. Od 13:12 pomarańczowi zdobyli trzy kolejne punkty, a potem już tylko kontrolowali wydarzenia na boisku. Bydgoszczanom nie pomogła dobra gra (8 z 12 w ataku) eks-krispolowca Damiana Wierzbickiego. Kapitalne minuty notował Konrad Jankowski, który skończył wszystkie trzy ataki i trzykrotnie blokował rywali. Na stu procentach gra też Mateusz Linda (4/4). Partię punktową zagrywką zwieńczył Mateusz Łysikowski.

Niemal od pierwszej piłki drugiego seta inicjatywę przejęli gospodarze. Trener Kardas brał czas przy 5:8 i 9:14. Przerwy nie przyniosły punktowego efektu i rywale wyrównali stan meczu.

Trzecia odsłona rozpoczęła się pomyślnie dla pomarańczowych. Od 2:3 wrześnianie zdobyli cztery kolejne piłki, a po ataku z kontry Adriana Kopija prowadzili już 8:4. Dobre wejście zanotował Robert Brzóstowicz. Rywale dopadli naszych siatkarzy przy 15:15. Blok Łukasza Rymarskiego na Wierzbickim dał nam prowadzenie 22:20. Raz jeszcze, identycznie jak było to w secie pierwszym, Łysikowski swoją zagrywką skończył partię. Historyczny punkt meczowy stał się faktem. Nie był to jednak koniec zdobyczy.

W czwartym secie to siatkarze Krispolu pierwsi wypracowali sobie dwupunktową przewagę. Przy 14:11 trener gospodarzy ratował się czasem. Co prawda jego zawodnicy zdołali jeszcze wyrównać na 20:20, ale był ich to łabędzi śpiew.

Krispol zdobył ważne trzy punkty, a co nie mniej ważne odniósł szóste kolejne zwycięstwo i aspiruje do rozstawienia w play-off. Tytuł MVP przypadł Mateuszowi Lindzie.

I liga: BKS Bydgoszcz – Krispol Września 1:3 (19:25, 25:17, 23:25, 22:25)

Krispol: Lipiński (3 pkt), Linda (19), Jankowski (12), Rymarski (5), Łysikowski (14), Kopij (8) i Zieliński (libero) oraz Brzóstowicz (8), Bączek, Cieślik, Wachowicz, Ligocki (libero)