Miła niespodzianka ze strony Wooden Villa

21:12, 30.01.2023 . Aktualizacja: 21:12, 30.01.2023
Skomentuj
reo

Futsalowcy KP Wooden Villa udanie rozpoczęli rundę rewanżową rozgrywek II ligi. W sobotni wieczór wrześnianie pewnie wygrali w Chełmży z miejscowym Futsalem.

Gospodarze zajmowali drugie miejsce w ligowej tabeli i byli faworytami spotkania. Za nimi przemawiał też wynik pierwszego pojedynku. Chełmżanie wygrali jesienią we Wrześni 8:5. Tym razem karta się odwróciła.

Pierwszy cios nasi futsaliści zadali już w 6. min mecz. Do bramki rywali trafił Mikołaj Plichta. Trzy minuty później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Igor Zieliński. Podrażnieni gospodarze zaatakowali odważnie – zbyt odważnie. Nadziewali się na kontry. Wrześnianie jeszcze do przerwy zdobyli dwa gole, a ich autorem był Filip Janiszewski. Nie trzeba dodawać, że w czasie przerwy w szatni KP panowały szampańskie humory.

Gdy Janiszewski w 23. min podwyższył na 5:0, stało się jasne, że żadna siła nie odbierze naszym piłkarzom kompletu punktów. Na 6:0 wyprowadził zespół pięć minut później Igor Zieliński. Kilka minut rozprężenia kosztowało nas utratę trzech kolejnych bramek. Kropkę nad „i” postawił w 38. min bramkarz Marcin Siepielski.

II liga, JS Power-Pol Futsal Chełmża – KP Września 3:7 (0:4)

KP Września: Siepielski, Fechner, Figas, Goździński, Plichta oraz Janiszewski, Zieliński, Buczkowski, Cierzniak, Giżewski, Nowak, Zugaj

Więcej informacji o wygranym meczu będzie można znaleźć w piątkowym wydaniu „WW”.